Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Wirus PUBG blokuje pliki. Zagranie w grę rozwiązuje problem

Oto wirus, którego pozbędziesz się grając w PUBG.

Jak informuje serwis BleepingComputer, w sieci pojawił się nowy wirus o nazwie PUBG Ransomware. Blokuje on dostęp do plików na komputerze użytkownika, a jednym ze sposób odzyskania kontroli nad nimi, jest włączenie gry. W momencie próby uruchomienia zainfekowanego pliku, pojawia się następująca informacja:

PUBG Ransomware: twoje pliki, obrazy, muzyka i dokumenty zostały zaszyfrowane! Lecz nie martw się! Nietrudno jest je odblokować. Nie chcę pieniędzy! Po prostu zagraj w PUBG przez jedną godzinę!

Tak naprawdę nie trzeba grać przez godzinę, aby wirus się dezaktywował. Wystarczy kilka minut. Ponadto twórcy wirusa pod komunikatem podali specjalny kod, który go usuwa. Serwis BleepingComputer radzi też, że można go łatwo odszukać i samemu wyrzucić.

Jak widać, twórcy wirusa nie mieli zamiaru wyrządzenia wielkich szkód graczom. Chcieli po prostu zachęcić do zagrania w PUBG. Przy okazji pokazując, że gracze powinni mieć się na baczności i uważać, co ściągają z sieci.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%