Wielki finał turnieju GEFORCE CUP już w najbliższy weekend

Wielki finał turnieju GEFORCE CUP już w najbliższy weekend
E-sport Newsy PC

Najlepsi zawodnicy League of Legends stoczą boje o nagrody pieniężne w wysokości 15 000 dolarów.

Do czterech turniejów kwalifikacyjnych, w których udział wziąć mógł każdy, zapisało się 236 drużyn (1180 zawodników). Rozegrano łącznie 193 mecze. Eliminacje wyłoniły cztery najmocniejsze formacje, które w finałach powalczą z czterema zaproszonymi europejskimi ekipami. Rozgrywki finałowe odbędą się w warszawskim studiu telewizyjnym w dniach 29-30 października 2016 i będą w całości transmitowane na kanale www.twitch.tv/nvidia_pl. Start w sobotę o godzinie 11:00. Wielki finał w niedzielę o 18:00.

Do stolicy Polski przyjadą cztery najlepsze drużyny wyłonione w drodze internetowych kwalifikacji, a są to: Just Do It (polski zespół, w którego skład wchodzi dwóch doświadczonych zawodników – Jakub „Kubon” Turewicz oraz Remigiusz „Overpow” Pusch), Team Rebels (nowa organizacja na polskiej scenie League of Legends, ale zawodnicy tej drużyny z sukcesami walczyli w poprzednich edycjach GEFORCE CUP), Team #1 (aktualnie najlepszy zespół w Polsce; w miniony weekend wygrali turniej podczas Poznań Game Arena; skład to uznane nazwiska na polskiej scenie League of Legends; grają w nim m.in. Paweł „Woolite” Pruski i Sebastian „Sebekx” Smejkal), Nexus Gaming (rumuński zespół, który przebojem wdarł się do GEFORCE CUP, deklasując w eliminacjach wiele formacji).

Skład finału uzupełniają zaproszone teamy, a mianowicie: Schalke 04 (zespół występował w najbardziej prestiżowej lidze w Europie, League Championship Series; reprezentant zawodowego klubu sportowego, który zdecydował się zainwestować w e-sport; największą gwiazdą jest francuski toplaner Etienne „Steve” Michels), Mysterious Monkeys (mistrzowie Niemiec z roku 2015), Euronics Gaming (aktualni mistrzowie Niemiec; zespół, który w 2016 roku kompletnie zdominował niemiecką scenę League of Legends; ich największą gwiazdą bez wątpienia jest Szwed Felix „MagiFelix” Boström), Sector One (holenderska formacja, która wygrała turniej WCA podczas tegorocznego Gamescomu).

Drużyny rozegrają swoje mecze na komputerach wyposażonych w najnowsze karty graficzne GeForce GTX 1050 Ti, których premiera miała miejsce w tym tygodniu.

Źródło: Nvidia

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie