Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Film Wiedźmy został skrytykowany przez osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne zostały urażone treściami pojawiającymi się w filmie Wiedźmy.

Film Roberta Zemeckisa, został zrugany przez organizatorów paraolimpiady i osoby wspierając to środowisko. Co wzbudziło takie oburzenie? Sposób w jaki zobrazowano antagonistkę.

Jej wysokość Wiedźma, to postać w którą wciela się Anne Hathaway. Przedstawiona została w sposób budzący kontrowersje. Jej dłonie wyglądają jak u osoby z ektrodaktylią. Mowa o częściowym brak palców u dłoni. Postać ta powiela stereotypy, jakoby osoby niepełnosprawne były złe i nikczemne.

Jako pierwsza zareagowała paraolimpijka (pływaczka) Amry Marrien, która zaznaczyła, że tego rodzaju zabiegi stosowane w filmach, nie pomagają normalizować niepełnosprawności. Nie należy postrzegać wad kończyn jako czegoś, co powinno budzić strach. Przede wszystkim dzieci mogą być podatne na obraz medialny, dlatego filmy powinny kształtować u najmłodszych tolerancję. Rzecznik Warner Bros zareagował, przepraszając wszystkie osoby, które poczuły się urażone.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się