Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – premiera. Twórcy nie mają dobrych wieści

Dotychczasowe plany były takie, że premiera moda/dodatku Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka odbędzie się do końca tego roku. Plany jednak się zmieniły.

Niestety, oczekiwany przez wielu fanów mod/dodatek Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka nie zostanie udostępniony w 2019 roku. Wcześniej twórcy projektu podkreślali, że wyrobią się z pracami do końca grudnia, lecz ostatecznie stwierdzili, iż potrzebują więcej czasu na ostatnie szlify. Natomiast dobra wiadomość jest taka, że projekt żyje i nie ma żadnych podstaw ku temu, by przygoda nie została ukończona – czytamy na oficjalnym profilu Pożegnania w serwisie Facebook.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – premiera przesunięta

Ekipa stojąca za projektem w takich oto słowach tłumaczy opóźnienie:

Zdajemy sobie sprawę, że wiele razy informowaliśmy Was o premierze w końcówce tego roku, jednak rzeczywistość zmieniła nasze plany i dopracowanie przygody zajmuje nam dłużej niż szacowaliśmy. Nie mamy ochoty oddawać w Wasze ręce czegoś, co nie zawiera wszystkiego co zaplanowaliśmy lub posiada błędy. Staraliśmy się zamknąć wszystko w tym roku, każdą wolną chwilę poświęcając na pracę nad modyfikacją, ale niestety zabrakło nam czasu, którego przez ostatnie miesiące mieliśmy bardzo niewiele.

Pewnie od razu chcielibyście zapytać – to kiedy ta premiera? Jest konkretna data premiery? Tutaj twórcy podkreślają, że robią wszystko, by oddać przygodę w nasze ręce jak najszybciej i żeby była ona jak najlepsza pod kątem jakości i zawartości.

Nie określamy dokładnej daty, po prostu postaramy się jak tylko możemy, by zrobić to szybko, ale przede wszystkim dobrze. Kiedy będziemy pewni, że to już koniec, na pewno się o tym dowiecie – napisano w komunikacie.

Przypominamy, że Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka to zwieńczenie historii Geralta przedstawionej w grach od CD Projekt RED. Jest to projekt fanowski, powstający na silniku Wiedźmina 2, który skupi się na przedstawieniu wesela białowłosego zabijaki z Yennefer. Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka nie będzie uzupełniony o dubbing, lecz tylko napisy.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka na miarę Serc z Kamienia

Autorzy ostatniej przygody Geralta przekazali za pośrednictwem Facebooka, że czas gry Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka będzie naprawdę przyzwoity. Jeszcze we wrześniu zeszłego roku twórcy przewidywali, że przejście wszystkiego zajmie nam spokojnie 5 godzin, a może więcej. Teraz dano nam do zrozumienia, że otrzymamy naprawdę duży kawał rozgrywki. Zakładamy, że zbliżymy się czasowo do Serc z Kamienia – czytamy na Facebooku.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka – dubbing

Autorzy projektu jeszcze raz przypominają, że nie mają funduszy na tak kosztowny zabieg, jakim jest profesjonalne podłożenie głosów pod bohaterów. Temat wygląda tutaj na zamknięty.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka ładniejszy niż Wiedźmin 2

Przypominamy, że choć Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka przedstawia historię, która wydarzy się po Wiedźminie 3 wraz z wszystkimi dodatkami, to jest tworzony na silniku Wiedźmina 2. Powód jest prosty – trzecia część nie posiada odpowiednich narzędzi modderskich by tworzyć własne lokacje i zadania.

Możemy jednak spodziewać w Pożegnaniu Białego Wilka lepszych doznać wizualnych niż w podstawowym Wiedźminie 2. Na pytanie fana “W jakim stopniu przebudowaliście podstawową grafikę Wiedźmina 2 ?” autorzy projektu odpowiadają: W dużym stopniu, z Wiedźmina 2 zostało bardzo niewiele.

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka będzie modem do Wiedźmina 2, który pobierzemy za darmo. Nie liczcie też, że mod/dodatek pojawi się na konsolach. Niestety, nasza modyfikacja będzie dostępna tylko na PC. Nie mamy żadnych możliwości, żeby stworzyć naszą przygodę na konsole – podkreśla ekipa odpowiedzialna za projekt.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%