Wiedźmin od Netflix. Zobaczcie zamek, w którym kręcona jest produkcja

W sieci ląduje kolejny materiał prezentujący węgierski zamek Vajdahunyad. Fani spekulują, że fortyfikacja może posłużyć w serialu Wiedźmin za siedzibę Foltesta.

Jeden z użytkowników forum Reddit podzielił się trwającym kilka sekund nagraniem (poniżej – w razie problemów z odtworzeniem przejdźcie na Reddit), na którym widzimy ekipę odpowiedzialną za zdjęcia do serialu Wiedźmin Netflixa. Choć wideo nie pokazuje bohaterów, pozwala spojrzeć na ęgierski zamek Vajdahunyad.

Wiedźmin od Netflix – Vajdahunyad siedzibą Foltesta?

Na Reddit pojawiły się spekulacje, że wspomniany zamek zobaczymy w serialu Wiedźmin jako siedzibę Foltesta. To król Temerii, książę Sodden, zwierzchnik Pontarii, Pan Mahakamu oraz senior i protektor Brugge, Angrenu, Zarzecza i Ellander z dynastii Temerskiej.

Oczywiście to jedna z wielu możliwości, ponieważ w książkach Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie nie brakuje twierdz i warowni, które mógłby udawać ten zamek znajdujący się w Budapeszcie. Jest on naprawdę okazały i kolejny raz otrzymujemy dowód, że niezwykłych miejsc w nadchodzącym serialu nie zabraknie.

A little video from yesterday’s filming at the castle. Some pics from the interior coming later. from r/netflixwitcher

Warto również spojrzeć na fotki, które zebrała Twitter’owa grupa r/netflixwitcher. Prezentują one piękno Vajdahunyad.

Serial Wiedźmin Netflixa pojawi się na ekranach telewizorów w 2019 roku, choć konkretna data premiery nie została jeszcze ustalona. Wiadomo również, że pierwszy sezon serialu ma się składać z 8 odcinków.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.