Wiedźmin Netflix. Serial kręcony w Polsce – bitwa o Wzgórze Sodden i twierdza Kaer Morhen?

Ekipa odpowiedzialna za serial Wiedźmin Netflix znajduje się właśnie w Polsce, gdzie trwa kręcenie zdjęć w naprawdę pięknych miejscach.

Wiedźmin Netflix to jedno z najbardziej popularnych ostatnio haseł wśród graczy i nic dziwnego – w końcu przygody Geralta zostaną przeniesione na mały ekran przez profesjonalistów. Serial przedstawi bardzo zróżnicowane lokacje i jak wiadomo, część zdjęć była kręcona w Budapeszcie na Węgrzech, następnie ekipa Netflixa zawitała na Wyspy Kanaryjskie, a teraz znajduje się w Polsce.

Wiedźmin Netflix – Polska – Zamek Rabsztyn

Część zespołu zajmującego się produkcją serialu Wiedźmin dla Netflix znajduje się obecnie we wsi Rabsztyn w województwie małopolskim. Celem podróży jest piękny Zamek Rabsztyn, który według spekulacji rozlewających się po sieci, stanie się twierdzą Kaer Morhen, czyli siedzibą wiedźmińskiej szkoły cechu wilka. To właśnie w tym miejscu wiedźmińskiego fachu uczył się Biały Wilk. Również tutaj odbywało się szkolenie Ciri.

Serial Wiedźmin – Polska – Zamek w Ogrodzieńcu

Według nieoficjalnych wieści, ekipa kręcąca zdjęcia do serialu Wiedźmin Netflix pojawiła się również na Zamku w Ogrodzieńcu (jeden z członków ekipy opublikował zdjęcie obiektu). Te ruiny znacznie bardziej pasują do naszego wyobrażenia Kaer Morhen, zatem kto wie, czy czasem tutaj nie znajdzie się wiedźmińskie siedliszcze. Co ciekawe, Zamek w Ogrodzieńcu jest obecnie nieczynny dla zwiedzających (do 10 kwietnia), a na stronie obiektu czytamy: Ze względu na zaplanowane na te dni ważne prace budowlane jesteśmy zmuszeni całkowicie zamknąć obiekt dla ruchu turystycznego. Na Reddit pojawiły się natomiast głosy, że wewnątrz zamku trwa kręcenie zdjęć, a ponoć ochrona obiektu wspomniała w rozmowie z użytkownikiem wspomnianego forum, że chodzi o jakiś film/serial.

Bitwa o Wzgórze Sodden w Polsce?

Warto również dodać na koniec, że aktorka Therica Wilson-Read – w serialu Wiedźmin Netflix zobaczymy ją jako Sabrinę Glevissig – pochwaliła się na Instagramie pobytem w Polsce, publikując fotki w towarzystwie Anny Shafer (ta wcieli się w Triss Merigold). Może to świadczyć o tym, że w naszym kraju powstaną sceny do drugiej bitwy o Wzgórze Sodden.

Kiedy premiera serialu Wiedźmin od Netflix?

Konkretna data premiery nie została ujawniona, lecz wiadomo, że Wiedźmina zobaczymy na małym ekranie w 2019 roku, a pierwszy sezon ma zawierać osiem odcinków.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.