Wiedźmin na Netflix. Poznaliśmy bardzo ważne nazwisko

Konkretna wiadomość dotycząca serialu.

Fani Białego Wilka z niecierpliwością oczekują jakichkolwiek wieści odnośnie serialu Wiedźmin. Dzisiaj możemy podać bardzo ważną informację: Producentką i showrunnerem netflixowego serialu będzie Lauren Schmidt Hissrich.

Producent pełni bardzo ważną rolę i ma wpływ na ostateczny kształt ekranizacji oraz sposób, w jaki książki Andrzeja Sapkowskiego zostaną przełożone na serial. Lauren Schmidt Hissrich pracowała wcześniej dla Netflixa jako współautorka scenariuszy do Daredevil i The Defenders. Pełniła przy nich również rolę jednego z producentów wykonawczych.

W przypadku serialu Wiedźmin, producentami wykonawczymi będą Sean Daniel, Jason Brown, Tomasz Bagiński oraz Jarek Sawko.

Przypominamy, że CD Projekt nie będzie zaangażowany w produkcję serialu Wiedźmin, a Tomasz Bagiński jeszcze raz podkreślał w czerwcu: Będziemy starali opierać się głównie na literaturze Andrzeja Sapkowskiego, bo to proza wielowarstwowa.

– Filmy gatunkowe – poza okresem przed rozdaniem Oscarów, kiedy pojawia się więcej ambitnych produkcji – coraz bardziej zamieniają się w cyrkowe widowiska. Trudno myśleć o „Wiedźminie” jako o kolorowej, bezmyślnej naparzance. Uznaliśmy więc, że tak głęboka literatura jak proza Andrzeja Sapkowskiego wiatru w żagle nabierze przede wszystkim w telewizyjnej, wieloodcinkowej narracji. Gdzie nie będzie ograniczona nawet długością sezonu, bo przecież i liczba sezonów może być dowolna, podległa temu, co dyktuje nam opowieść – mówił w czerwcu Tomasz Bagiński.

Andrzej Sapkowski ma pełnić z kolei rolę konsultanta serialu Wiedźmin dla Netflixa.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.