Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin – Książki vs Gra vs Serial Netflix’a. Wygląd postaci – porównanie

Henry Cavill nie nadaje się na Geralta – gdzie dwa miecze i czemu taki brzydki medalion? A co z Yennefer i Triss? Gorsze niż w grach! Zaraz po ujawnieniu obsady serialu Wiedźmin od Netflix’a, takie komentarze były na porządku dziennym. Teraz, po premierze serialu, macie pewnie wyrobione własne zdanie, czy ktoś nie pasuje, czy jednak pasuje do danej roli. Jeśli jesteście jednak ciekawi, jak gry i serial mają się do książek Andrzeja Sapkowskiego, zerknijcie na poniższe porównanie.

YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1 przygotował naprawdę fajne porównanie wizerunku postaci wiedźmińskiego uniwersum. Jak zaznacza, wokół obsady najnowszego serialu Netflixa narodziło się mnóstwo kontrowersji, zatem pora sprawdzić, czy mają one uzasadnianie w zestawieniu z książkowymi opisami wyglądu postaci. Porównanie obejmuje kilka głównych person, jak Geralt, Ciri, Yennefer, Triss, Jaskier, Fringilla oraz Myszowór.

W porównaniu tym użyłem cytatów z książek, które w bezpośredni sposób opisują fizyczność bohaterów. Kwestie ich usposobienia pozostawiłem nietkniętą – podkreśla autor porównania.

Zapraszamy zatem do oglądania i dyskusji – czy Waszym zdaniem serial jest bardziej wierny książkowym oryginałom? Czy jednak to CD Projekt RED dokładniej trzymało się źródła?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się