Wiedźmin – interaktywna mapa Netflixa, ogarnij wydarzenia z serialu

0 komentarzy

Netflix przygotował piękną mapę Kontynentu, która nie tylko znacznie ułatwia ogarnięcie wydarzeń z serialu Wiedźmin, lecz jest również świetną ciekawostką dla wszystkich fanów uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego.

Serial Wiedźmin – choć niezwykle popularny i doceniony przez widzów – ma kilka wad, a chyba największą, zwłaszcza dla osób, które nie czytały książek, jest skakanie w czasie i prezentowanie wydarzeń bez zachowania chronologii. Po premierze pierwszego sezonu było sporo narzekania na ten temat i Netflix słyszy głosy społeczności. Platforma przygotowała piękną mapę Kontynentu, która pozwala ogarnąć różne linie czasowe i zobaczyć, co kiedy się działo.

Wiedźmin – jak działa interaktywna mapa Netflixa?

U dołu mapy zobaczycie cztery linie czasowe, które pozwalają śledzić losy:

  • Świata (szara linia)
  • Geralta (pomarańczowa linia)
  • Yennefer (fioletowa linia)
  • Ciri (zielona linia)

Po zaznaczeniu punktu na liniach czasu zobaczycie, co się wówczas działo i w którym odcinku serialu przedstawiono te wydarzenia (jeśli je pokazano). Linia świata startuje od Koniunkcji Sfer. Możemy na niej zobaczyć też, kiedy stworzono pierwszego wiedźmina, a na linii Geralta sprawdzimy narodziny bohatera.

Mapa oferuje sporo wartościowej wiedzy i naprawdę warto spędzić z nią nieco czasu, zwłaszcza, że wykonana została naprawdę profesjonalnie.

Wiedźmin – zobacz interaktywną mapę (kliknij w poniższe zdjęcie)

Wiedźmin – interaktywna mapa Netflixa

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się