Wiedźmin 3 z okrągłym rekordem na Nowy Rok

0 komentarzy

Szalona popularność serialu Wiedźmin Netflix’a wciąż przekłada się na wielkie zainteresowanie grą od CD Projekt RED. Tytuł wykręcił kolejny rekord na Steam.

Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy o niesamowitym rekordzie gry Wiedźmin 3 na Steam. Dotyczył on liczby jednoczesnych graczy, która wyniosła 94,651 osób, czyli około 2 tysiące więcej niż podczas premiery w 2015 roku. Jak się okazuje, Biały Wilk może podskoczyć jeszcze wyżej.

Wiedźmin 3 – 100 tysięcy graczy w tym samym czasie

Nowy Rok jeszcze bardziej podbił wskaźnik jednoczesnych graczy, który w chwili pisania tej wiadomości przekroczył 102 tysiące osób. Serialowe przeżycia zdecydowanie popchnęły wielu pecetowców ku grze, przeżywającej prawdziwe oblężenie.

Cóż więcej dodać – klimat jest bardzo sprzyjający, by studio CD Projekt RED w końcu coś pisnęło o kolejnej części serii. Niedawno firma CD Projekt zakończyła spór z Andrzejem Sapkowskim i poinformowała: Podpisane porozumienie nadaje spółce nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu.

Droga do czwartej dużej gry Wiedźmin zatem otwarta, lecz zanim o niej usłyszymy (a pewnie to kwestia czasu), CD Projekt RED musi zakończyć swoją przygodę z Cyberpunk 2077.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się