Wiedźmin 3 VR i na Nintendo Switch? CD Projekt odpowiada

Chcielibyście, by Wiedźmin 3 nadal był eksploatowany?

Studio CD Projekt RED dawno już zakończyło swoją przygodę ze wsparciem Wiedźmina 3 i jedynie niedawno pokusiło się o specjalne aktualizacje gry dla PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X.

Wygląda na to, że więcej w temacie trzeciego Wieśka już nie usłyszymy, przynajmniej oficjalnie. Na forum CD Projekt jeden z użytkowników zapytał wprost: Czy spółka zamierza jeszcze w jakiś sposób rozwijać Wiedźmina 3? Np. poprzez wydanie wersji VR? Fallout 4 VR sprzedaje się całkiem przyzwoicie. Czy myślicie o wersji na NS? 10 mln sprzedanych konsol robi ogromne wrażenie, a po świętach będzie zapewne kilka milionów więcej.

Przedstawicielka spółki odpowiada, że w tej chwili skupiamy się całkowicie na pracach nad Gwintem: Wiedźmińską Grą Karcianą i grą Cyberpunk 2077.

Jeżeli chodzi o VR – to obserwujemy uważnie wszystkie nowinki technologiczne związane z rynkiem gier, w tym Virtual Reality. W studiu CD PROJEKT RED co jakiś czas testujemy gogle VR/AR. Ta technologia wciąż jest na wczesnym etapie rozwoju, cały czas jest udoskonalana. Obserwujemy jak działa, jakie wrażenia pozostawia na użytkownikach i jak szybko się popularyzuje, ale nie prowadzimy prac w tym zakresie – podkreśla przedstawicielka spółki, Karolina Gnaś.

Może to i dobrze, ponieważ nie ma co trzymać się kurczowo jednego sukcesu i zamiast tego pracować nad kolejnymi wielkimi projektami. Ktoś z Was pograłby jednak w Wiedźmina 3 w wersji wirtualnej?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.