Wiedźmin 3 Redux okazał się hitem. Mod rozchwytywany przez graczy

Przed końcem zeszłego roku w sieci wylądował Wiedźmin 3 Redux, mod zmieniający rozgrywkę w bardzo dużym stopniu. Projekt zdobył ogromną popularność i doczekał się właśnie nowej aktualizacji.

Wiedźmin 3 Redux to obecnie najchętniej pobierany mod przez wiedźmińską społeczność nexusmods i nic dziwnego, ponieważ dostarcza on całkowicie nowych doznań z rozgrywki. Autor projektu – Aleks Vuckovic – zaktualizował swoje dzieło i od 14 stycznia możemy pobierać kolejną wersję pliku.

Wiedźmin 3 Redux – co to takiego?

Vuckovic tłumaczy, że Wiedźmin 3 Redux to modyfikacja, która wprowadza wystarczająco duże zmiany, aby uznać ją za coś więcej niż tylko ulepszenie rozgrywki. Jego głównym celem jest uczynienie rozgrywki bardziej realistyczną, gdzie nie lecimy z mieczem na przeciwnika jak szaleni, lecz musimy dokładnie przygotować się przed opuszczeniem osady i wszystko zaplanować. Sama walka również do łatwych nie należy, gdyż moder zajął się przeciwnikami (ich siłą i umiejętnościami).

Redux wprowadza nowy „skalowalny” system dla znaków i czynionych przez nie uszkodzeń, dodaje nowy system „zmęczenia” i nowy system odporności. Geralt nie będzie mógł jeść/pić podczas walki, od samego początku rozgrywki otrzymuje umiejętność parowania strzał, a alchemia zostaje zbliżona do tej z Wiedźmina 2. Nie można już wychylać kolejnych fiolek bez opamiętania, lecz taktycznie i ostrożnie decydować, którą miksturę wziąć i kiedy. Stają się one bardziej wydajne i przydatne.

Dużo by pisać o nowościach wprowadzonych przez Wiedźmin 3 Redux. Kto jest ciekawy modyfikacji, niech zerknie na jej pełny opis, gdzie w zakładce “Files” czeka sam plik do pobrania.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: