Wiedźmin 3 – prosty trick i gra wygląda jak produkcja indie

Wiedźmin 3 – prosty trick i gra wygląda jak produkcja indie
Newsy PC Polecamy

Ciekawe, czy zagorzali fani retro zagraliby w takiego Wiedźmina 3.

Użytkownicy forum Reddit odnaleźli prosty sposób, by Wiedźmin 3: Dziki Gon prezentował się niczym rasowy indyk. Trick jest prosty – wystarczy odszukać w folderze gry pliczek user.ini, następnie otworzyć go notatnikiem i odnaleźć linijkę TextureMipBias, której wartość zmieniamy na ósemkę. Po zapisaniu zmian i uruchomieniu Wiedźmina 3 zobaczymy naprawdę niecodzienny widok.

Opisany zabieg spowoduje, że jakość grafiki drastycznie spadnie i nie chodzi jedynie o tekstury otoczenia, lecz również postaci oraz wszelkie inne efekty. Kto wie – może ktoś dostrzeże w tym wszystkim jakiś urok i po pogra w indyczej jakości. My prezentujemy to jako ciekawostkę i zachęcamy do odwiedzenia poniższej galerii z kwadratowym Wiedźminem 3 (screeny wygrzebane w serwisie Imgur).

Podobny efekt można uzyskać również za pomocą moda do Wiedźmina 3, który nosi nazwę Ultimate Graphics Options Mod renew. Jeśli chcecie go pobrać, odsyłamy na stronę nexusmods.

Wiedźmin 3 w technologi cel-shading wyglądałby bajecznie!

Wiedźmin 3: Dziki Gon należy do jednej z najpiękniejszych gier zeszłego roku i co tu dużo ukrywać – to jedna z najlepszych produkcji RPG, z jakimi mieliśmy do czynienia. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak gra wyglądałaby w technologii cel-shading, teraz możecie to sprawdzić!

Wszystko dzięki użytkownikowi serwisu Imgur, który posługuje się nickiem jim2point0. Postanowił on przerobić kilkadziesiąt screenów z Wiedźmina 3 tak, by przypominały grafikę cel-shading. Posłużył się przy tym programem Photoshop oraz zainstalowanym w nim pluginem Topaz Simplify.

Efekt? Kapitalny i niezwykle barwny. Zapraszamy do galerii:

Wiedźmin 3 w aplikacji Prisma. Tak mógłby wyglądać serial animowany z Geraltem!

Aplikacja Prisma podbija świat i po wersji na system iOS została wydana w lipcu również na urządzenia z Androidem (do pobrania za darmo ze strony Google Play). Działanie programiku jest bardzo proste. Posiada on zestaw artystycznych filtrów, które możemy nałożyć na dowolne zdjęcie i zrobić z niego małe dzieło sztuki.

Jeden z polskich YouTube’rów – którego gościmy na naszych łamach głównie przedstawiając stworzone przezeń porównania grafiki – postanowił tym razem zająć się czymś innym i wziął w obroty wspomnianą apkęPrisma. Cycu1 nie zaczął jednak od przerabiania własnej podobizny, lecz montowania filmiku z Wiedźmina 3. – Zachwyciła mnie ta apka, więc postanowiłem wykorzystać ją do zrobienia filmu. Sporo wysiłku mnie to kosztowało, ale myślę, że było warto – podkreśla autor. – Cztery dni renderowania w Prisma, 370 unikalnych klatek, w sumie 6 godzin pracy – wylicza w opisie swojego dzieła.

Efekt? Blisko 50 sekund animacji przedstawiającej fragmenty Wiedźmina 3, przemielone przez aplikacjęPrisma. Oglądając ten krótki filmik chciałoby się więcej. Jest mrocznie, a z muzyką Marcina Przybyłowicza typowo po wiedźmińsku. Prawdę mówiąc, gdyby miał kiedyś powstać serial animowany z Wiedźminem, to mógłby zostać stworzony w podobnej konwencji. Ja bym się nie obraził, a Wy?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie