Wiedźmin 3 – mod na BAME Ciri Netflix już do pobrania

Niepotwierdzone ogłoszenie, jakoby Ciri w serialu Wiedźmin Netflixa miała zagrać aktorka BAME, nie każdemu fanowi Białego Wilka przypadło do gustu. Jeden z moderów podsyca ogień tworząc moda do gry Wiedźmin 3 na ciemnoskórą księżniczkę Cintry.

Przypominamy, że serwis National Youth Theatre opublikował niedawno ogłoszenie związane z serialem Wiedźmin Netflixa. Wynika z niego, że serialowa Ciri będzie grana przez aktorkę należącą do mniejszości etnicznych. W ogłoszeniu podano: Szukamy 15-16 letniej aktorki BAME, która mogłaby zagrać 13-14 letnią dziewczynę. Kandydatka nie może mieć więcej niż 18 lat.

Określenie BAME jest używane w Wielkiej Brytanii w odniesieniu do społeczności innych niż białoskóre i jest skrótem od zwrotu Black, Asian, and minority ethnic.

Nie wiadomo jednak, czy ogłoszenie jest prawdziwe, a showrunnerka serialu Wiedźmin nie zamierza komentować żadnych doniesień dotyczących castingów.

Wiedźmin 3 z modem na BAME Ciri Netflix

Tymczasem w sieci wylądował już mod na ciemnoskórą Ciri, za którego odpowiada programista posługujący się pseudonimem Moon aka TotaLInsanity.

Kto chciałby zainstalować prezentowanego moda, niech zajrzy na tę stronę.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.