Wiedźmin 3 z lepszą grafiką na PS4 Pro? CD Projekt RED nie zmienia zdania

Wiedźmin 3 z lepszą grafiką na PS4 Pro? CD Projekt RED nie zmienia zdania
Newsy Polecamy PS4

Sporo gier zostało już dostosowanych do większej mocy PS4 Pro.

Nowa wersja konsoli od Sony może wykrzesać z gier jeszcze więcej, z czego korzystają niektórzy deweloperzy wydając specjalne aktualizacje do swoich produkcji. Dzięki temu, kiedy odpalimy je na PS4 Pro, zobaczymy np. rozdzielczość 4K lub większą płynność.

Mogłoby się wydawać, że tak wielki hit jak Wiedźmin 3: Dziki Gon również pokusi się o dodatkową moc nowej konsoli, lecz jeszcze przed premierą sprzętu CD Projekt RED nie wykazywał zainteresowania wydaniem specjalnego patcha z myślą o PS4 Pro.

Gracze oczywiście nadal pytają, czy taka łatka mogłaby się pojawić, lecz polski deweloper nie zmienia zdania. – Nie mamy w planach wydania edycji Wiedźmina 3: Dziki Gon na PS4 Pro. Nasz zespół pracuje obecnie bardzo ciężko nad GWINTEM: Wiedźmińską Grą Karcianą oraz Cyberpunkiem 2077. Chcemy być całkowicie skupieni na produkcji tych dwóch projektów – odpowiada Katarzyna Szulc, przedstawicielka CD Projekt.

Jak zatem widać, temat romansu Wiedźmina 3PS4 Pro można uznać za zamknięty.

PS4 Pro – Sony prezentuje techniczne możliwości i funkcje konsoli

Co oferuje graczom PS4 Pro? Jak możecie zobaczyć na poniższym materiale, dostajemy dynamiczną rozdzielczość 4K, technologię HDR oraz płynniejszą rozgrywkę. Obecnie jest to najmocniejsza konsola na rynku.

Recenzje i testy PS4 Pro – warto kupić konsolę?

Redaktorzy serwisu IGN wlepili PS4 Pro notę 8,5/10 podkreślając, że konsola oferuje wiele dodatkowej mocy, którą będą mogli wykorzystać deweloperzy, lecz póki co, nawet na dużym ekranie 4K różnica w grach – w odniesieniu do obecnego modelu konsoli – jest często takiego formatu, że posiadacze zwykłego PlayStation 4nie powinni czuć zazdrości. IGN kwituje wszystko stwierdzeniem, że dopiero nadchodzące patche do gier i przyszłe produkcje mogą ujawnić pełen potencjał nowego sprzętu. Jeśli PS4 Pro otrzyma odpowiednie wsparcie, może rozbłysnąć jak prawdziwa gwiazda.

Recenzja PS4 Pro w serwisie Engadget zakończyła się natomiast oceną 88/100 i wnioskiem, że to przede wszystkim konsola dla osób z telewizorami 4K, które nie posiadają wcześniejszych wersji czwóreczki oraz zagorzałych graczy, liczących każdy procent dodatkowej mocy.

Test PS4 Pro na Gamespot podsumowano z kolei stwierdzeniem, że jeśli posiadamy telewizor 4K HDR i chcemy obecnie kupić jakąś konsolę, PS4 Pro jest zdecydowanie godna polecenia. Redaktorzy portalu twierdzą, że nawet w przypadku osób z ekranami Full HD omawiany sprzęt jest dobrym wyjściem, ponieważ w rozdzielczości 1080p niektóre gry również mogą wyglądać lepiej. W porównaniu do zwykłego modelu PS4, ten oznaczony dopiskiem Pro oferuje po prostu więcej. Entuzjaści grafiki mogą docenić ulepszony antyaliasing i żywsze kolory, ale dla większości osób różnice prawdopodobnie nie będą widoczne z pewnej odległości od ekranu – twierdzi Gamespot.

Jak zatem widzicie, pierwsze recenzje i testy PS4 Pro są optymistyczne, lecz nie mówią o wielkim przełomie i rewolucji w porównaniu do obecnego PlayStation 4. Kto jednak wie, jak deweloperzy spożytkują moc drzemiącą w najmocniejszej obecnie konsoli na rynku.

Recenzje i testy PS4 Pro – publikacje dotyczące sprzętu:

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie