Wiedźmin 3: Dziki Gon – oto jak uruchomić opcję Nvidia Hairworks na kartach AMD

Jeden z popularnych serwisów internetowych przedstawia prosty sposób na uruchomienie Nvidia Hairworks na sprzętach, które nie są kartami GeForce.

Niektóre opcje graficzne w Wiedźminie 3: Dziki Gon są zarezerwowane wyłącznie dla kart marki Nvidia. Między innymi ta, która nieco ożywia różnego rodzaju włosy (zarówno na głowach postaci, jak i końskich ogonach). Dzięki opcji Nvidia Hairworks zyskują one nie tylko więcej szczegółów, ale również zachowują się bardziej naturalnie, na przykład podczas podmuchu wiatru.

Okazuje się jednak, że można wspomnianą opcję także uruchomić na kartach AMD Radeon. Wystarczy zastosować się do prostych wskazówek, które przedstawia dzisiaj serwis GamiengBolt. Co trzeba zrobić?


Stworzyć profil dla pliku witcher3.exe w Catalyst Control Center. Później ustawić Tessellation Mode na Override application settings, a następnie zmienić Maximum Tessellation Level na: 2x, 4x, 8x lub 16x.

Jeśli jednak będziecie przy okazji widzieć drastyczne spadki animacji, to zastosujcie się do tych reguł:

Najpierw wchodzimy do folderu z grą, następnie przechodzimy kolejno do folderów: binconfigbase, a na końcu uruchamiamy plik rendering.ini. Tam wystarczy przestawić opcję HairWorksAALevel na 2 lub 4. To wszystko! Jak twierdzą dziennikarze serwisu GamingBolt, owa operacja wcale nie zwiększa obciążenia procesora graficznego.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

18 Shares
Share18
+1
Tweet