Ukryte pliki w GTA V na PC. A w nich… konie, zombie i mycie zębów

Rockstar nie życzy sobie, by ktoś grzebał w kodzie Grand Theft Auto V. Choć twórcy nałożyli zabezpieczenia na pliki, zostały one częściowo złamane.

Narzędzie Open IV Tool otrzymało aktualizację, wprowadzając tym samym możliwość zaglądania do plików GTA V. Na razie nie można ich jednak edytować, choć zapewne jest kwestią czasu, kiedy wprowadzimy w nich zmiany.


Jeśli do tego dojdzie, otworzy się prawdziwa brama do raju dla moderów, którzy zasypią nas wszelkiego rodzaju programami zmieniającymi świat gry. Ciekawe tylko, co Rockstar postanowi zrobić w takim przypadku. Twórcy chcą obronić GTA Online przed wszelkimi próbami zaburzenia balansu rozgrywki. Bardzo prawdopodobne, że za modyfikacje plików gry dostaniemy po prostu bana na tryb sieciowy.

Jeden z użytkowników GTA Forum – o nicku GooD-NTS – opublikował kilka zrzutów ekranu przedstawiających ukryte przez Rockstar pliki (tekstury, modele oraz inne elementy gry). Niektóre nazwy brzmią naprawdę ciekawie. Mowa tutaj o koniach, zombie czy myciu włosów, twarzy i zębów w DLC.

Kto wie, czy czasem moderzy nie zrobią w przyszłości użytku z takich plików. Co Wy na to?

Pliki-GTA-V-PC-a Pliki-GTA-V-PC-b Pliki-GTA-V-PC-c Pliki-GTA-V-PC-d

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

192 Shares
Share192
+1
Tweet