Twórcy Fortnite zapowiedzieli rewolucyjną usługę. Rozgrywka cross-platformowa na 7 sprzętach

Twórcy Fortnite zapowiedzieli rewolucyjną usługę. Rozgrywka cross-platformowa na 7 sprzętach
Mobile Newsy PC PS4 Switch XOne

Epic Games ostro pogrywa. Najpierw sukces Fortnite, następnie rzucenie rękawicy Steam w postaci własnego sklepu, a teraz próba połączenia rozgrywki na 7 platformach.

Epic Games zapowiedziało, że już w przyszłym roku udostępni deweloperom narzędzia, dzięki którym możliwe będzie wprowadzenie do różnych gier na silniku Unreal Engine lub Unity rozgrywki cross-platformowej.

Narzędzia opierają się na tym samym systemie, który umożliwia wspólne granie na różnych platformach w Fortnite. Firma tłumaczy, że zbudowanie i dopracowanie tych narzędzi jest kosztowne, ale kiedy już działają, można je przenosić i dostosowywać do innych gier za wiele mniejsze pieniądze.

Jeśli plany Epic Games się spełnią, może nas czekać kolejna rewolucja w świecie gier. Wyobrażacie sobie np. FIFA 19, gdzie wspólne meczyki rozgrywają użytkownicy PC, PS4, Xbox One oraz Switch? Narzędzia od Epic Games mogą połączyć nie tylko osoby grające na wspomnianych sprzętach. Przedstawiony system cross-platform ma obejmować również iOS, Androida oraz Mac.

Możliwe będzie przenoszenie zapisów rozgrywki między platformami, logowanie do gier na każdym sprzęcie przy użyciu jednego konta czy przeglądanie listy znajomych. Podstawowe pytanie, które się nasuwa, jest oczywiście następujące: Czy deweloperzy będą chcieli skorzystać z narzędzi od Epic Games? Zapewne początki mogą być trudne, lecz jeśli pomysł chwyci i gracze zaczną wywierać nacisk na twórców gier/producentów sprzętu, którzy będą się wyłamywać z cross-platform, możemy być światkami historycznych zmian na rynku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie