Transseksualista w Assassin’s Creed Syndicate? Ubisoft potwierdza

Deweloper raczej zdaje sobie sprawę, że wzbudzi kontrowersję taką postacią, lecz dla nas najważniejsze, by po prostu… gra była dobra i tyle.

Dragon Age: Inkwizycja mieliśmy geja, w Assassin’s Creed Syndicate będzie transseksualista. Ubisoft potwierdza na łamach brytyjskiego Eurogamera, że ową postacią jest Ned Wynert, który pomoże dwójce głównych bohaterów w kilku zadaniach.


Odpalając Assassin’s Creed Syndicate mamy zobaczyć również nieco dłuższą niż w poprzednich odsłonach serii informację, która przygotuje nas na płciowe niespodzianki: Ta fikcja została zainspirowana historycznymi wydarzeniami oraz bohaterami. Wszystko przygotował i opracował wielokulturowy zespół, posiadający różne poglądy religijne, orientacje seksualne i tożsamości płciowe.

Odnośnie wspomnianych postaci historycznych – musimy pamiętać, że fabuła Assassin’s Creed Syndicate rozegra się w 1868 roku, czyli krótko przed kontrowersyjną w tamtym okresie rozprawą panów Boulton-Park. Wiele im zarzucano, m.in. nielegalny wówczas i uchodzący za coś nienaturalnego seks analny. Ostatecznie mężczyźni zostali uniewinnieni.

Szczerze mówiąc, jakoś nie rusza mnie transseksualista w Assassin’s Creed Syndicate. Ważne, by tytuł był grywalny i dobrze zoptymalizowany już na starcie. A jakie jest Wasze zdanie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

40 Shares
Share40
+1
Tweet