TOP 10 gier lat 90. Co to były za czasy!

TOP 10 gier lat 90. Co to były za czasy!
PG Exclusive Publicystyka

4. GoldenEye 007 – premiera 1997 rok
Ocena Metacritic – 96/100

GoldenEye 007 na Nintendo 64 to zdaje się do dzisiaj jedna z lepszych gier z Jamesem Bondem w roli głównej. Część ta wyróżniła się głównie ze względu na rewelacyjny tryb multiplayer. Świetnie przygotowane mapy, sporo broni oraz możliwość rozgrywki do 4 osób na jednej konsoli, to było coś. Oczywiście dzisiaj trudno sobie wyobrazić granie na 21-calowym TV, gdzie ekran podzielony jest na cztery części, ale w tamtym czasie to była jednak spora nowość, dająca masę frajdy.

3. Tekken 3 – premiera 1998 rok
Ocena Metacritic – 96/100

Co prawda gatunek bijatyk swój rozkwit przeżywał wiele lat przed Tekkenem 3, tak nie da się ukryć, że to właśnie produkcja od Namco, była wtedy uznawana za jedną z najlepszych. Wszystko przez maksymalnie dopracowaną grafikę, sporo postaci, które naprawdę różniły się mechaniką i przede wszystkim świetny feeling postaci i całej walki. W latach 90., Tekken mocno rywalizował z serią Virtua Fighter, ale jak widać po latach, zwycięsko z tego pojedynku wyszedł właśnie ten pierwszy.

2. SoulCalibur – premiera 1999 rok
Ocena Metacritic – 98/100

Druga bijatyka na naszej liście, która nie znalazła się tutaj bez powodu. Soul Calibur dostarczał innego rodzaju rozgrywki. Produkcja była przede wszystkim bardziej dynamiczna od Tekkena czy Virtua Fighter, jednocześnie dając frajdę bardziej niedzielnym graczom. Do tego ukazała się na Dreamcasta, który pod koniec lat 90., zmiótł możliwościami graficznymi swoich oponentów. Choć niestety sama konsola stała się gwoździem do trumny SEGI jako producenta konsol.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie