Todd Howard potwierdza Skyrim na Nintendo Switch

Todd Howard potwierdza Skyrim na Nintendo Switch
Newsy Switch

Producenci wychodzą przed szereg.

Do tej pory nie poznaliśmy oficjalnej listy gier, która będzie zasilać Nintendo Switch w momencie marcowego debiutu. Niektórzy producenci nie mogą się doczekać ogłoszenia od Japończyków. Do tego grona należy Todd Howard – game director odpowiedzialny za gry z serii Fallout oraz The Elder Scrolls.

W jednym ze swoim ostatnich wywiadów potwierdził, że Skyrim pojawi się na Nintendo Switch, choć nie jest jasne, kiedy dokładnie. A co o samej konsoli sądzi producent?

Już na nim grałem i uwielbiam ten sprzęt. Jeśli natomiast chodzi o urządzenie samo w sobie to uważam, że to co robi Nintendo jest bardzo mądre. Zdecydowanie będziemy ich wspierać – twierdzi Howard.

To dobry znak dla Nintendo, bowiem to pokazuje, że japoński producent może liczyć na zewnętrznych producentów i wydawców. Jak jednak będzie w ostateczności, przekonamy się dopiero za kilka miesięcy.

Nie tylko Bethesda. EA o swoich planach w stosunku do Nintendo Switch

Na temat produkcji, które ukażą się wraz z premierą Nintendo Switch w marcu tego roku, wiemy naprawdę niewiele. Niektórzy wydawcy zadeklarowali wsparcie dla sprzętu od Japończyków, ale poza kilkoma utartymi sloganami, nie poszły za tym konkretne zapowiedzi.

W podobnym tonie wypowiedziało się niedawno EA. W trakcie UBS Global Technology Conference w San Francisco, dyrektor zarządzający w EA czyli Blake Jorgensen stwierdził, że firma planuje wydać grę lub dwie na Nintendo Switch. Co ważne, dodał on, że nie będzie to produkcja dedykowana nowemu sprzętowi, a jedna z większych gier z listy wydawniczej.

EA już wcześniej wspierało Nintendo swoimi grami, ale trwało to bardzo krótko. W przypadku Wii U tylko przez rok. Na ten sprzęt ukazały się takie gry jak: Mass Effect 3, Need for Speed Most Wanted, Madden NFL 13 i FIFA 13. Po roku od premiery Wii U, EA podało, że nie planuje już żadnych gier na ten sprzęt. Dla porównania, pierwsze Wii dostało od EA ponad 60 gier od tego wydawcy.

Jak sądzicie, czy Nintendo Switch podzieli losy Wii U w kwestii dostępności gier od zewnętrznych wydawców? Pytanie też, czy w ogóle jest to problem w przypadku tej konsoli? Dajcie znać w komentarzach pod tekstem, co o tym sądzicie.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie