USA chce, aby Apple i Google zbanowały TikTok, bo „stanowi niedopuszczalne zagrożenie”

TikTok - USA prosi Apple i Google o zbanowanie aplikacji
Mobile Newsy Technologie

TikTok budzi wiele kontrowersji nie tylko wśród internautów, ale też polityków patrzących nieprzychylnym okiem na politykę Chin. Federalna Komisja Komunikacji USA chce, aby Google i Apple zablokowały popularną aplikację w swoich sklepach.

Liczne oskarżenia o powiązania z chińskim rządem i szpiegowanie na jego rzecz sprawiły, że słynny serwis społecznościowy znalazł się na celowniku amerykańskiego FCC. Powołany przed Donalda Trumpa komisarz wzywa Google i Apple do usunięcia aplikacji TikTok z Google Play i App Store. Twierdzi, że serwis „stwarza niedopuszczalne zagrożenie dla niebezpieczeństwa narodowego”.

Oczywiste jest, że TikTok stwarza niedopuszczalne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego ze względu na łączenie obszernych danych z najwyraźniej niekontrolowanym dostępem Pekinu do tych danych. Jest jednak jasne, że sposób postępowania TikTok i fałszywe oświadczenia dotyczące nieograniczonego dostępu osób w Pekinie do wrażliwych danych użytkowników z USA stawiają go w sprzeczności z zasadami, których obie Państwa firmy wymagają od każdej aplikacji jako warunku pozostania dostępnym w Państwa sklepach z aplikacjami.

– napisał komisarz Federal Communications Comission Brendan Carr w wiadomości adresowanej do szefów Apple i Alphabet
Źródło: Washington Post

Przedstawiciele TikToka twierdzą, że firma dba o swoje systemy bezpieczeństwa i stale je ulepsza. Co więcej, przedstawiciele mówią wprost, że chętnie zaangażują do działania swoich prawników, aby naprostować – zdaniem firmy – fałszywe oskarżenia.

Czy słynna aplikacja podzieli losy firmy Huawei i będzie w USA na cenzurowanym? Możliwe, choć na razie jest odrobinę za wcześnie, aby mieć co do tego pewność. Nie ulega wątpliwości, że kierowane wobec platformy oskarżenia są bardzo poważne i mogą nieść ze sobą ogromne konsekwencje. Usunięcie aplikacji z gigantyczną społecznością to jednak potencjalnie nieco większy problem niż pozbycie się serii sprzętów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie