Square Enix wyda naprawdę dziwną grę dla fanów kryminałów

The Centennial Case A Shijima Story - Azjatka - logo Square Enix
PC PS4 PS5 Switch

Dziś na kanale PlayStation pojawił się zwiastun jednej ze zbliżających się produkcji spod szyldu Square Enix. Japoński gigant wyda na konsolach i PC The Centennial Case: A Shijima Story, czyli przygodowy film interaktywny.

Filmy interaktywne często niesłusznie traktowane są jako produkty gorszego sortu w branży gier. Rzadko kiedy duże firmy wydawnicze biorą się z tego powodu za ten typ produkcji. Przełamać ten schemat próbuje najwidoczniej Square Enix, które za kilka miesięcy dostarczy graczom właśnie tego typu doświadczenie.

Tematem przewodnim omawianej gry jest życie wieczne. Przez większość czasu zobaczycie azjatyckich aktorów zaangażowanych w przedstawienie najróżniejszych rozgałęzień scenariusza na podstawie podjętych przez Was decyzji. Grający wcielą się w Harukę Kagami, autorkę powieści, która podczas odwiedzin rodziny Shijima trafia na cztery różne sprawy morderstw.

Rozgrywka polega właśnie na przyglądaniu się fragmentom wideo, które prezentują szczegółowo przebieg zabójstwa. Zadaniem graczy jest wyłapanie wszelkich wskazówek mogących pomóc wydać ostateczny osąd względem przebiegu wydarzeń.

Premiera The Centennial Case: A Shijima Story odbędzie się 12 maja 2022 roku. Gra zmierza na Steam, PS4, PS5 oraz na Nintendo Switch. Na ten moment nie wiadomo nic odnośnie wydania produkcji również na konsolach Xbox.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie