Telefon naładujesz w 5 minut. Wystarczy ta magiczna ładowarka

Telefon naładujesz w 5 minut. Wystarczy ta magiczna ładowarka
Newsy Technologie

Chiński producent smartfonów, firma Realme opracowuje ładowarkę obsługującą ładowanie o mocy 300W. Wspólnie z nowym modelem smartfona tej firmy, możliwe będzie osiągnięcie niespotykanej prędkości napełniania ogniwa. Telefon naładowany w zaledwie 5 minut już wkrótce może stać się faktem. Ależ to szybkie!

Ta ładowarka naładuje telefon w 5 minut

Jak długo ładujecie swój telefon? Wiele modeli potrzebuje około godziny, a te z szybszym ładowaniem dadzą radę w kilkadziesiąt minut. Nadal jest to jednak czas, który nie wystarczy na szybkie naładowanie tuż przed wyjściem z domu. Praw fizyki nie da się oszukać, ładowarka o mocy 15 czy 30W nie zagwarantuje nam naprawdę dużej prędkości przesyłu energii. Sposobem na to jest stworzenie naprawdę potężnej kostki, która zasili smartfona w mgnieniu oka.

A tak się składa, że firma Realme chce pobić kolejny rekord. W ubiegłym roku producent wypuścił na rynek telefon GT3, który mógł pochwalić się ładowaniem o mocy 240W. Najpotężniejsza ładowarka na świecie bardzo szybko zasilała urządzenie, które nawet w ciągu kilkunastu minut mogło być gotowe do pracy przez wiele godzin. Tym razem producent chce przekroczyć kolejną granicę.

Producent opracowuje właśnie ładowarkę o mocy 300W, która według założeń ma naładować smartfon w 5 minut. Nie wiadomo, na ile faktycznie uda się osiągnąć tak oszałamiający czas. Na pewno będzie jednak piekielnie szybko, o czym przekonamy się być może z okazji premiery GT Neo 7. W tegorocznym GT6 takiej funkcji niestety nie uświadczymy.

Źródło: spidersweb.pl

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie