Tanie klucze na Wiedźmina 3 mogą nie działać? CD Projekt RED zaskoczony promocją

Jeden z popularnych sklepów internetowych zorganizował niezłą przecenę na cyfrowe wydania Dzikiego Gonu. Polski producent zareagował.

Sklep Green Man Gaming sprzedaje klucze na pecetową wersję Wiedźmina 3 o 35 proc. taniej niż wynosi standardowa cena tytułu w Stanach Zjednoczonych.


Wywołało to małe zamieszanie oraz reakcję ze strony CD Projekt RED. Na oficjalnym forum dewelopera Rafał Jaki uprzejmie prosi, by nie kupować gry na GMG. – Współpracowaliśmy z tym sklepem w przeszłości, przy Wiedźminie 2, i wówczas był on legalnym partnerem. Kontrolujemy wszystkie wersje cyfrowe i jesteśmy bardzo zaskoczeni, że GMG organizuje teraz specjalną promocję, ponieważ nie kupili od nas kluczy na Wiedźmina 3 – tłumaczy Rafał Jaki.

Przedstawiciel CD Projekt RED zaznacza, że nie zna pochodzenia kluczy rozprowadzanych przez sklep GMG: Zapytaliśmy o źródło, lecz jeszcze czekamy na odpowiedź. Dodaje, że sklep mógł je nabyć nawet na platformie GOG i teraz odsprzedaje je ze stratą. Możliwe również, że mają legalne klucze od firmy Nvidia.

Jako dystrybutora Wiedźmin 3 podają Bandai Namco, co nie jest prawdą (Namco rozprowadza wersje pudełkowe). GMG nie jest naszym partnerem w przypadku Dzikiego Gonu, lecz sklep nadal może rozprowadzać klucze, które działają – zaznacza Rafał Jaki.

Co na to Green Man Gaming? Szef sklepu Paul Sulyok wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że po sześciu miesięcy rozmów z CD Projekt RED jest rozczarowany, ponieważ studio nie zdecydowało się na współpracę z kilkoma dużymi sprzedawcami, w tym właśnie z GMG. – Zamiast tego deweloper koncentruje się na wspieraniu własnej platformy GOG – zaznacza Paul Sulyok.

Podobnie jak miliony naszych klientów, jesteśmy wielkimi fanami Wiedźmina i nie możemy doczekać się premiery. Według nas chęć CD Projekt RED do wspierania własnej platformy jest większa niż chęć spełnienia wymagań odbiorców, dlatego postanowiliśmy pośrednio pozyskać produkt i dostarczyć go naszym klientom – wyjaśnia szef Green Man Gaming. Dodaje, że klucze zostały zakupione od legalnych partnerów CD Projekt RED. Dlaczego są zatem sprzedawane taniej niż u konkurencji? No cóż, sklep godzi się na takie straty.

Przypominamy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon debiutuje na PC, PS4 i Xboksie One już 19 maja.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

20 Shares
Share20
+1
Tweet