Tandav. Serial naruszył uczucia religijne?

0 komentarzy

Czy serial Tandav naruszył uczucia religijne? Indyjski poseł wezwał do jego zakazania.

Serial Amazona, zatytułowany Tandav wzbudził w Indiach spore kontrowersje. Twórcę widowiska oskarża się o to, że kpi z hinduskich bogów i wierzeń. Ponadto pojawiają się w nim seks, narkotyki i przemoc. Poseł Manoj Kotak z konserwatywnego ugrupowania Bharatiya, jest zdania, że serial powinien zostać zakazany. W opinii polityka winno się przedsięwziąć konkretne kroki, w celu uregulowania przepisów dotyczących funkcjonowania kanałów VOD w kraju.

Ali Abbas Zafar będący twórcą widowiska poinformował, że jego zamierzeniem nie było urażenie kogokolwiek. Przypomina, że Tandav to fikcyjne widowisko. Nie było intencją nikogo z ekipy filmowej, by zadrwić z uczuć jakiejkolwiek osoby, kasty czy społeczności.

Tandav to dramat polityczny z elementami thrillera, wśród aktorów jakich zobaczymy na ekranie, pojawiają się: Dimple Kapadia, Sunil Grover, Kumud Misra, Tigmanshu Dhulia, Mohammed Zeeshan Ayyub, Sarah Jane Dias, Kritika Kamra czy Dino Morea.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się