Szef marki PlayStation wypowiedział się na temat Nintendo Switch

Szef marki PlayStation wypowiedział się na temat Nintendo Switch
Newsy Switch

To dobra platforma dla niedzielnych graczy.

Nintendo już w pierwszym kwartale przyszłego roku wypuści na rynek całkiem nową konsolę o nazwie Switch. To konstrukcja, która łączy zalety grania na dużym telewizorze jak i w podróży. Co na temat sprzętu sądzi jeden z branżowych konkurentów Nintendo, a dokładnie szef marki PlayStation Shuhei Yoshida? Według niego to bardzo unikatowy system.

To interesujące, że zaprojektowali system do pracy z konwencjonalnymi grami pod względem rozgrywki i sterowania. Sądzę więc, że jest dobry dla niedzielnych graczy i ich przekaz marketingowy właśnie na tym się koncentruje – podkreśla Yoshida w wywiadzie dla DigitalSpy.

Warto tutaj dodać, że szef PlayStation użył dokładnie sformułowania core gamer, co w wolnym tłumaczeniu oznacza niedzielnego gracza, ale niekoniecznie w sensie negatywnych. Chodzi po prostu o osoby, które nie grają często i długo, ale jednocześnie znają się na grach. Ponadto Yoshida dodaje, że jego zdaniem Nintendo pokryje nowy rynek dla siebie samego, co pokazuje, że nie do końca traktuje Switch jako konkurenta dla PlayStation 4, a raczej konsolę, która uzupełni rynkową ofertę.

Co ciekawe, w bardzo zbliżonym tonie na temat Nintendo Switch wypowiedział się kilka tygodni temu szef marki Xbox Phil Spencer. Był on pod wrażeniem zdolności Nintendo do pokazania śmiałej wizji, którą chce dostarczyć.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie