Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Szef marki PlayStation wypowiedział się na temat Nintendo Switch

To dobra platforma dla niedzielnych graczy.

Nintendo już w pierwszym kwartale przyszłego roku wypuści na rynek całkiem nową konsolę o nazwie Switch. To konstrukcja, która łączy zalety grania na dużym telewizorze jak i w podróży. Co na temat sprzętu sądzi jeden z branżowych konkurentów Nintendo, a dokładnie szef marki PlayStation Shuhei Yoshida? Według niego to bardzo unikatowy system.

To interesujące, że zaprojektowali system do pracy z konwencjonalnymi grami pod względem rozgrywki i sterowania. Sądzę więc, że jest dobry dla niedzielnych graczy i ich przekaz marketingowy właśnie na tym się koncentruje – podkreśla Yoshida w wywiadzie dla DigitalSpy.

Warto tutaj dodać, że szef PlayStation użył dokładnie sformułowania core gamer, co w wolnym tłumaczeniu oznacza niedzielnego gracza, ale niekoniecznie w sensie negatywnych. Chodzi po prostu o osoby, które nie grają często i długo, ale jednocześnie znają się na grach. Ponadto Yoshida dodaje, że jego zdaniem Nintendo pokryje nowy rynek dla siebie samego, co pokazuje, że nie do końca traktuje Switch jako konkurenta dla PlayStation 4, a raczej konsolę, która uzupełni rynkową ofertę.

Co ciekawe, w bardzo zbliżonym tonie na temat Nintendo Switch wypowiedział się kilka tygodni temu szef marki Xbox Phil Spencer. Był on pod wrażeniem zdolności Nintendo do pokazania śmiałej wizji, którą chce dostarczyć.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%