Koniec Świata według Kiepskich. Polsat szykuje jednak niespodziankę dla wielbicieli serialu

Świat według Kiepskich
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Jedni go uwielbiają, inni nie mogą znieść. Świat według Kiepskich zostanie prawdopodobnie zakończony przez Polsat, choć stacja ma niespodziankę dla fanów.

Po 23 latach, 34 sezonach i blisko 600 odcinkach Polsat prawdopodobnie zadecyduje o zakończeniu Świata według Kiepskich. Tytuł zadebiutował 16 marca 1999 roku i choć początkowo nie spotkał się z przychylnym odbiorem, ostatecznie został otoczony swoistym kultem.

„Ja również odnoszę się do fenomenu „Kiepskich”, w pierwszych latach nadawania sitcom ten był bezustannie krytykowany. Kwestionowano wszystko, od gry aktorskiej, po teksty. Dopiero wraz z upływem czasu i dzięki miłości publiczności zdobył miano kultowego.”

– powiedziała Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.

Fani mogli chyba spodziewać się zakończenia produkcji w najbliższym czasie. Z oryginalnej obsady w serialu pozostali już tylko Andrzej Grabowski jako Ferdek Kiepski i Marzena Kipiel-Sztuka w roli jego żony Haliny. Serialowy Boczek, czyli Dariusz Gnatowski zmarł 20 października 2020 roku. Zaledwie parę miesięcy później, 28 stycznia 2021, odszedł z kolei wcielający się w Paździocha Ryszard Kotys. Jak udało się ustalić portalowi Wirtualne Media, to właśnie śmierć odtwórców części głównych ról jest jednym z głównych czynników, przez które Polsat zdecydował się nie przedłużać produkcji. Drugą kwestią jest słabnąca oglądalność serialu. Przy odbiornikach pozostali już wyłącznie najwierniejsi fani Ferdka Kiepskiego; wszystkie odcinki ostatniego sezonu obejrzało zaledwie 628 tys. widzów.

Stacja szykuje jednak niespodziankę dla fanów serialu – książkę poświęconą produkcji. Ma ona przedstawiać Świat według Kiepskich poprzez anegdoty z planu, kulisy produkcji i ciekawostki o tytule. Książka ukaże się jesienią nakładem wydawnictwa SQN. Premiera książki zbiegnie się w czasie z 30. urodzinami telewizji Polsat.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie