Koniec koszmaru z aplikacją Steam na smartfony. Wkrótce może pojawić się lepsza wersja

Steam może w końcu otrzymać lepszą aplikację mobilną
Mobile Newsy PC

Nie będę owijał w bawełnę – apka Steam mobile jest koszmarna. Valve najwyraźniej o tym wie, bo ponoć pracuje nad znacznie poprawioną wersją.

Problem z mobilną apką Steam jest taki, że musimy ją mieć, jeżeli zależy nam na maksymalnym bezpieczeństwie naszego konta. Za jej pomocą bowiem możemy przeprowadzić weryfikację dwuetapową. Nie powiem, że wolałbym już Google Authenticator, bo mobilny Steam to koszmar, drewno i relikt przeszłości.

Programista i jeden z twórców SteamDB, Pavel Djundik, odnalazł w bazie danych informacje związane z nową wersją mobilnego oprogramowania Steam. O odkryciu napisał na Twitterze leaker Gabe Follower.

Steam finalnie rozwija nową aplikację mobilną. Wygląda na to, że beta pojawi się już niedługo. Jedna z kluczowych funkcji – logowanie za pomocą kodu QR ze zweryfikowanego urządzenia!

– czytamy we wpisie użytkownika

Przedstawione obrazki nie pokazują zbyt wiele i ciężko na ich podstawie ocenić całość. Wiemy jednak, że pojawi się dedykowana apce grupa w serwisie, a użytkownicy będą mogli logować się za pomocą kodu QR. To spora rewolucja godna XXI wieku! W końcu nie będzie trzeba wpisywać loginu i hasła za każdym razem, a o bezpieczeństwo naszego konta zadbamy, logując się znacznie szybciej.

Więcej informacji na razie nie ma, ale wygląda na to, że beta ruszy niebawem. Ciężko ocenić, czy do oceny funkcjonalności testowej wersji zapraszani będą użytkownicy z zewnątrz, ale zapewne tak będzie. Z pewnością wrócimy do Was z tym tematem, gdy tylko Valve uchyli rąbka tajemnicy.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie