Sony planuje stworzyć serwis VOD Bravia Core pod nowe telewizory

0 komentarzy

VOD Bravia Core to platforma Sony stworzona pod nowe telewizory.

Telewizory z serii Bravia XR 2021, które pojawią się na rynku, otrzymają dedykowaną im usługę VoD Bravia Core. Wspominanie odbiorniki wykorzystają funkcję Pure Stream, która umożliwi bezstratne przesyłanie obrazu, przy przepustowości sięgającej nawet 80 Mb/s.

W konfrontacji z planami Sony, konkurencja wypada blado. Przypominamy, ze Netflix ostatnimi czasy ograniczył bitrate, tłumacząc, iż nie przełoży się to na jakość obrazu. Niestety nie znalazło to zastosowania w każdym przypadku. Sony natomiast zapewnia, iż widzowie uświadczą jakości porównywalnej do płyt UHD Blu-ray.

Bravia Core będą kompatybilne z formatem HDR10. Co zaś się tyczy dźwięku to wykorzystana zostanie nowatorska technologia DTS Digital 5.1. W usłudze VOD znajdą się wyłącznie produkcje Sony Pictures. Nabywanie filmów będzie odbywało się za pośrednictwem kredytów, pozwalających na zdobycie dostępu do konkretnych pozycji.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się