Snake Pass – nietypowa platformówka z datą premiery

Trzeba zacząć myśleć jak… wąż.

Sumo Digital pokazało zwiastun gry platformowej Snake Pass, który zdradza, że premiera gry została zaplanowana na 28 marca w Stanach Zjednoczonych oraz na 29 marca w Europie. Tytuł będzie dostępny na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Switch.

Warto przy tym wspomnieć, że Snake Pass dostanie wsparcie dla PS4 Pro oraz programu Xbox Play Anywhere. Dla posiadaczy maszynki od Sony oznacza to lepsze doznania wizualne na Pro, a dla osób grających na PC lub Xbox One, mniejsze wydatki. Kupując grę na Windows 10 dostaniemy bowiem wersję XOne w prezencie i odwrotnie. Zapisy gier oraz trofea mają być przechowywane w chmurze, zatem nie będzie problemu, by zacząć granie na komputerze, a skończyć na konsoli.

Odpalając Snake Pass wcielimy się w węża imieniem Noodle. Nasz bohater potrafi obwijać się wokół elementów otoczenia i w ten sposób pokonywać kolejne przeszkody, zbierać znajdźki i pełznąć do celu. Żadnego skakania, strzelania i tym podobnych ułatwień! Jednak jak możemy zobaczyć na poniższym zwiastunie, mały koliber pomoże nam przenosić się z miejsca na miejsce, czasem również przyjdzie nam popływać oraz ponurkować. Wszystko napędza technologia Unreal Engine 4.

Jak żartują twórcy gry, będziemy musieli zatem nauczyć się myśleć (w przenośni) jak prawdziwy wąż. No ciekawe, jak sprawdzi się sterowanie w takiej nietypowej grze platformowej. Jesteście gotowi sprawdzić?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.