Powstanie serial bazujący na grze planszowej Ryzyko

0 komentarzy

Za serial oparty o grę planszową Ryzyko, ma odpowiadać jeden z twórców House Of Cards.

Beau Willimon podjął się zadania zekranizowania planszówki Risk. Za produkcję będzie odpowiadała wytwórnia One, która należy do wydawcy gry, firmy Hasbro. Willimon Tappis oraz Jordan prowadzący firmę produkcyjną Westward zostaną z kolei producentami widowiska.

Warto wspomnieć, że tego rodzaju oryginalna adaptacja nie jest odosobnionym przypadkiem. Ukazał się już film oparty o grę Cluedo czy pozycja Ouija: Narodziny zła, powstała w wyniku inspiracji przedmiotem do wywoływania duchów. Wydany zostanie także pełnometrażowy film o kostce Rubika, za który odpowiada producent Maczety.

Graliście w Ryzyko? To strategia, której celem jest podbicie terenów wroga. Planszówka wymaga planowania i przewidywania ruchów przeciwnika. Pojedynki rozgrywają się na mapie podzielonej na sześć kontynentów. Każda z pięciu armii, którą będziemy mogli pokierować, składa się z: 40 żołnierzy piechoty, 12 kawalerii i 8 artylerii.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się