Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

SEGA prezentuje Astro City Mini, miniaturowy automat do gier

SEGA zapowiada Astro City Mini – niewielkie urządzenie, na którym zagramy w 36 tytułów arcade.

Oto gratka dla fanów retro gadżetów związanych z grami. Kilka tygodni temu SEGA prezentowała Game Gear Micro. Jak okazuje się teraz, nie jest to jedyne urządzenie do grania, nad którym teraz pracuje japoński producent.

Astro City Mini wyglądem przypomina klasyczny automat, tyle że mocno pomniejszony. Maszyna ma ekran, ale dla uzyskania lepszego efektu można ją połączyć z telewizorem za pośrednictwem kabla HDMI.

Na sprzęcie będzie można wypróbować 36 tytułów arcade. Wyjawiono 10 z nich: Alien Syndrome, Alien Storm, Altered Beast, Columns II, Dark Edge, Fantasy Zone, Golden Axe, Golden Axe: Revenge of Death Adder, Tant R i Virtua Fighter.

Tej ostatniej gry chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – Virtua Fighter to legendarna seria bijatyk, w której dwóch wojowników staje naprzeciw siebie i wygrywa ten, który jest bardziej wprawiony w walce. To zresztą nie jedyna produkcja należąca do gatunku obecna w tym gronie – Dark Edge i Golden Axe to też bijatyki. Alien Syndrome i Alien Storm to wysoko oceniane klasyczne strzelaniny, a Tant R to gra logiczna.

Nie zostało jeszcze wyjawione, kiedy zadebiutuje automat. Jego cena wynosi 12800 jenów (czyli ponad 450 złotych).

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się