Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Sam & Max Save The World Remastered zapowiedziane. Powrót kultowej przygodówki

Zapowiedziano Sam & Max Save The World Remastered. Kultowa przygodówka powróci już wkrótce na PC i Nintendo Switch!

W 2006 roku nikt chyba nie spodziewał się, że Telltale Games wyda takie hity jak The Walking Dead czy The Wolf Among Us. Mimo to, studio było już wtedy dość znane i jednym z jego pierwszych hitów było Sam & Max Season One. Gra zebrała bardzo dobre opinie i zaskarbiła sobie serca oraz klawiatury wielu osób.

Upadek Telltale zwiastował jednak, że raczej nie otrzymamy już kontynuacji przygód zwariowanego królika i psiego detektywa. Owszem, póki co się na to nie zanosi, ale dostaliśmy coś w zamian.

Studio Skunkape Games zyskało prawa do marki i zapowiedziało Sam & Max Save The World Remastered.

W skład zespołu deweloperów wchodzą dawni pracownicy Telltale, którzy pracowali nad S&M Season One. Gra wzbogaci się od ulepszoną grafikę i liczne usprawnienia.

Dodatkowo warto wspomnieć, że całość zostanie wydana za jednym zamachem, a nie w epizodycznej formie. Twórcy zadbali o to, żeby remaster był spójną produkcją i wyeliminowali typowe dla „serialowych” gier rozwiązania.

Ponadto do gry zaimplementowano obsługę kontrolerów, ulepszono interfejs i lekko zmodyfikowano modele postaci tak, aby były bardziej wierne wizji Steve’a Purcell. Pierwotny twórca komiksów z bohaterami brał udział w tworzeniu remastera.

Save The World Remastered zadebiutuje już 2 grudnia tego roku. Gra pojawi się na Steam, GOG i Nintendo Switch.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się