Sam & Max Save The World Remastered zapowiedziane. Powrót kultowej przygodówki

0 komentarzy

Zapowiedziano Sam & Max Save The World Remastered. Kultowa przygodówka powróci już wkrótce na PC i Nintendo Switch!

W 2006 roku nikt chyba nie spodziewał się, że Telltale Games wyda takie hity jak The Walking Dead czy The Wolf Among Us. Mimo to, studio było już wtedy dość znane i jednym z jego pierwszych hitów było Sam & Max Season One. Gra zebrała bardzo dobre opinie i zaskarbiła sobie serca oraz klawiatury wielu osób.

Upadek Telltale zwiastował jednak, że raczej nie otrzymamy już kontynuacji przygód zwariowanego królika i psiego detektywa. Owszem, póki co się na to nie zanosi, ale dostaliśmy coś w zamian.

Studio Skunkape Games zyskało prawa do marki i zapowiedziało Sam & Max Save The World Remastered.

W skład zespołu deweloperów wchodzą dawni pracownicy Telltale, którzy pracowali nad S&M Season One. Gra wzbogaci się od ulepszoną grafikę i liczne usprawnienia.

Dodatkowo warto wspomnieć, że całość zostanie wydana za jednym zamachem, a nie w epizodycznej formie. Twórcy zadbali o to, żeby remaster był spójną produkcją i wyeliminowali typowe dla „serialowych” gier rozwiązania.

Ponadto do gry zaimplementowano obsługę kontrolerów, ulepszono interfejs i lekko zmodyfikowano modele postaci tak, aby były bardziej wierne wizji Steve’a Purcell. Pierwotny twórca komiksów z bohaterami brał udział w tworzeniu remastera.

Save The World Remastered zadebiutuje już 2 grudnia tego roku. Gra pojawi się na Steam, GOG i Nintendo Switch.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się