Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Rozgrywka cross-platformowa na PS4 niemożliwa przez „głupią przyczynę”

Ostatnie dni przyniosły ze sobą trochę szumu odnośnie tematu rozgrywki cross-platformowej. Zaczęło się od tego, że Nintendo potwierdziło, iż możliwa będzie zabawa w Fortnite pomiędzy Switch a Xbox One, PC, Mac i urządzeniami mobilnymi. Zaraz zaraz, a z posiadaczami PS4 to już nie pogramy? Nie, bo Sony nie pozwala. Były szef korporacji podaje przyczynę takiego stanowiska.

Fortnite wkroczyło niedawno na kolejną platformę, czyli Nintendo Switch. Jednocześnie usłyszeliśmy, że Big N wspiera rozgrywkę cross-platformową, lecz na liście platform, z którymi wspólnie pogramy, zabrakło PlayStation 4. Dodatkowo graczy rozzłościł fakt, że konto założone w Fortnite na PS4 będzie przypisane tylko do tej konsoli i jeśli byśmy chcieli np. pograć w Fortnite na Switchu, musimy założyć nowe konto. Inaczej u największej konkurencji Sony, czyli Microsoftu – tutaj gracze bez najmniejszego problemu mogą połączyć swoje konta i rozwijać jedną postać na Xbox One oraz Nintendo Switch.

Funkcja cross-platform na PS4 tak, ale nie z innymi konsolami

Skąd taki upór Sony do blokowania funkcji cross-platform z innymi konsolami? Ograniczenia techniczne? Raczej nie, ponieważ posiadacze PS4 mogą rywalizować przecież z graczami siedzącymi przy PC i mobilnych systemach iOS / Android.

Więc o co chodzi? Tutaj proste i dobitne wyjaśnienie przedstawił na Twitterze były szef Sony Online Entertainment, czyli John Smedley.

Według niego, stanowisko Sony jest nieugięte ze względów finansowych: Przy okazji, gdy byłem w Sony, wewnętrzną przyczyną tego były pieniądze. Nie podobało im się, że ktoś kupuje coś na Xboksie i używa tego na PlayStation. Proste. Głupi powód, ale tak jest.

Zastanawiamy się tylko, czy Sony w końcu ugnie się i pozwoli na rozgrywkę cross-platformową z innymi konsolami. Przecież This is 4 The Players!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 70 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%