Rok 1984. Zapowiedziano serial, który powstanie w oparciu o sztukę teatralną

0 komentarzy

Serial oparty o przesłanie książki Rok 1984, może być niezapomnianym widowiskiem.

Studio Wiip zakupiło prawo do ekranizacji sztuki teatralnej z 2013 roku, która została wystawiona na deskach teatru Nottingham Playhouse i Broadwayu. Serial będzie składał się z pięciu odcinków. Fabuła nie będzie zaś wiernie przenosić historii znanej z kultowej powieści, a bazować ma na antyutopijnej wizji świata.

Wśród aktorów uczestniczących w projekcie zobaczymy: Olivie Wilde i Toma Sturridge’a. Jest zastanawiające czy nowa wersja sztuki teatralnej będzie w takiej mierze szokująca jak poprzednia. Widzom w trakcie trwania widowiska z 2013 roku zdarzyło się bowiem wymiotować i tracić przytomność.

Książka Rok 1984 to dystopia wydana w 1949 roku i napisana przez George’a Orwella. Głównym bohaterem jest Winston, który zajmuje się zakłamywaniem historii. Dokonuje zmian w książkach i artykułach, tak aby były one zgodne z celami propagandowymi partii rządzącej. Protagonista zaczyna dostrzegać fałsz i obłudę systemu w jakim funkcjonuje, planując mu się przeciwstawić.

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się