Red Dead Redemption już na PlayStation 4 i PC

red-dead-redemption
Newsy PC PS4

Gracze mogą nadrobić zaległości.

Sony podaje, że w ramach usługi PlayStation Now już można korzystać z Red Dead Redemption na PS4 oraz PC. W jaki sposób? PS Now to usługa streamingowa, zatem wykupując do niej dostęp (12.99 funtów na miesiąc) macie dostęp do określonej liczby tytułów. W tej chwili są to produkcje z PlayStation 3 w liczbie 450 sztuk. PlayStation Now działa na PS4 oraz PC, zatem nie ma problemu, aby odpalić pierwszą część Red Dead Redemption na wspomnianych sprzętach.

Jest tylko jeden haczyk. Usługa oficjalnie nie działa jeszcze w Polsce. Do prawidłowego wykorzystania potrzebne jest na przykład konto z USA.

Red Dead Redemption 2 – będą mikropłatności i DLC?

Strauss Zelnick, prezes firmy, zahaczył podczas ostatniej konferencji poświęconej zyskom spółki wydającej RDR 2 również o zapowiedziane niedawno Red Dead Redemption 2. Potwierdził, że gra będzie posiadała komponent online, lecz nie podzielił się żadnymi informacjami odnośnie mikropłatności i tego, jak firma zamierza zarabiać na graczach grających w sieci.

Strauss Zelnick powiedział, że Take-Two pragnie zachwycić klienta na pierwszym miejscu, przed rozmowami o przychodach, zarobkach i podobnych kwestiach. Może to oznaczać tyle, że firma ujawni informacje o planowanych DLC czy ewentualnych mikropłatnościach dopiero przed samą premierą gry, nakręcając póki co hype na produkcję od Rockstar informacjami, które nie sięgają do naszych portfeli i dodatkowej gotówki.

Przypominamy, że światowa premiera Red Dead Redemption 2 nastąpi jesienią 2017 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

„Red Dead Redemption 2 na PC będzie później”

Kiedy w kilka tygodni temu Rockstar oficjalnie zapowiedziało, że pracuje nad Red Dead Redemption 2i wymienione zostały takie sprzęty jak PlayStation 4 oraz Xbox One na które ma się ukazać. Póki co producent nie mówi nic o wersji na PC oraz Nintendo Switch. Pierwsza część gry w ogóle nie pojawiła się na komputerach, natomiast GTA V już tak i to z opóźnieniem. To między innymi ta sytuacja daje znanemu analitykowi Michaelowi Pachterowi nadzieję, że Red Dead Redemption 2 będzie także na PC.

Serwis Gamingbolt zapytaj Pachtera wprost, czy jego zdaniem Red Dead Redemption 2 ukaże się na komputerach osobistych. Ten odpowiedział, że się pojawi, ale później w typowym dla Rockstar stylu. Pachter przypomniał przy okazji, jak to było w przypadku piątej odsłony GTA. Najpierw gra wylądowała na PS3 i X360, później na PS4 i XOne, aż w końcu na PC. To celowe działanie Rockstar Games.

Pomaga im to w ciągłym utrzymaniu zainteresowania swoimi grami. Zapowiedź Red Dead Redemption 2 pojawiła się w tym samym tygodniu, co premiera Battlefield 1, a zwiastun w tygodniu premiery Titanfall 2. Tym samym zapewne pokażą kolejny trailer w okolicach premiery nowego Call of Duty. Chcą zdominować nagłówki mediów, bo są znakomitymi marketingowcami. Sami zobaczcie, teraz rozmawiamy na temat Red Dead Redemption 2, które ukaże się dopiero za rok, a nie o grach, które będą w sklepach na przestrzeni najbliższego tygodnia. Są mądrzy – komentuje Michael Pachter.

Ciekawe ile z tej prognozy się sprawdzi. Jak sądzicie, Pachter trafił w sedno?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie