Razer Nabu Watch. Zegarek dla gracza? Nie tylko

Razer Nabu Watch ma system dyskretnych powiadomień, funkcje treningowe oraz społecznościowe.

Razer ogłosił wprowadzenie na rynek Razer Nabu Watch. Ten cyfrowy zegarek posiada drugi ekran Nabu, na którym wyświetla się podgląd powiadomień przesyłanych ze smartfona, a dzięki wbudowanemu przyspieszeniomierzowi pozwala śledzić użytkownikom ich treningi i mierzyć aktywność snu.

Gdy w 2015 smartwatche opanowały rynek, producenci musieli poradzić sobie z dwoma największymi wyzwaniami związanymi z tego typu urządzeniami ̶ żywotnością baterii oraz ich fundamentalnymi brakami nie pozwalającymi, by stały się one zegarkiem wielofunkcyjnym. Razer skupiając się przede wszystkim na cyfrowym chronografie jako na podstawie urządzenia, w którym funkcje smart pełnią rolę dodatków, stara się rozwiązać wspomniany problem.


Razer Nabu Watch wyposażony jest w szereg funkcji, które można znaleźć w cyfrowych zegarkach z górnej półki: podświetlany ekran, czasomierz, stoper, czas na świecie i alarm, ale także pozwala na automatyczną synchronizację z czasem w telefonie za pośrednictwem Bluetooth, by zapewnić użytkownikowi zawsze dokładny pomiar czasu zgodny ze światowymi standardami. Co ważniejsze, żywotność wymiennej płaskiej baterii cyfrowego chronografu Razer Nabu Watch wynosi aż 12 miesięcy.

Drugi ekran znajdujący się w Razer Nabu Watch wyświetla wszystkie dostępne funkcje urządzenia ubieralnego Nabu, w tym dyskretne powiadomienia, śledzenie treningu, a także komunikację między zegarkami.

Po połączeniu swojego smartfona za pomocą Bluetooth z zegarkiem użytkownik na drugim ekranie Razer Nabu Watch może z łatwością zobaczyć wszystkie połączenia, wiadomości, maile i powiadomienia od aplikacji. Wbudowany przyspieszeniomierz umożliwia śledzenie postępów treningu, w tym m.in. liczbę kroków, przebytych kilometrów czy spalonych kalorii. Ponadto dzięki wyjątkowej funkcji komunikacji między zegarkami dwaj użytkownicy Nabu Watch mogą z łatwością wymienić się informacjami zawartymi na swoich profilach Facebook i Twitter za pomocą jednego uścisku dłoni. Ta funkcja dostępna jest wymiennie pomiędzy Nabu Watch, Nabu i/lub Nabu X. Żywotność akumulatorka drugiego ekranu zegarka wynosi siedem dni. Akumulatorek może zostać naładowany za pomocą dołączonego kabla ładowarki.

Produkt będzie dostępny w dwóch wersjach od 6 stycznia w cenie od 149,99 dolarów. Standardowa wersja, dostępna do nabycia od końca stycznia w cenie 149,99 dolarów, została wykonana z twardych poliwęglanów i ozdobiona typowymi dla Razera zielonymi elementami. Razer Nabu Watch Forged Edition posiada maszynowe guziki ze stali nierdzewnej, które zapewniają dodatkową trwałość. Ta wersja zegarka będzie dostępna od 6 stycznia 2016 wyłącznie w sklepach firmowych Razer i na RazerStore.com w cenie 199,99 dolarów.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

38 Shares
Share38
+1
Tweet