Pyrkon 2016 w Poznaniu. Da Vinci VR z nowymi goglami VR

0 komentarzy

Nie tylko gogle z kartonu.

Firma Creative Technology specjalizująca się w mobilnych goglach wirtualnej rzeczywistości do smartfonów, premierowo zaprezentuje nowe produkty na Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu. Poza będącymi już od 2015 roku w ofercie kartonowymi goglami Da Vinci VR, będzie można na żywo zobaczyć nowe, oferujące znacznie więcej modele: Da Vinci VR Wood i Da Vinci VR Pro.

Oba świeżo prezentowane projekty to zaawansowane gogle VR do smartfonów z regulacją rozstawu optyki, która pozwala mocno polepszyć doznania płynące z gier i aplikacji VR. Poza tym posiadają opatentowany autorski przycisk pojemnościowy, który eliminuje problemy z kompatybilnością w przypadku części telefonów, jakie powodują magnetyczne klikery wielu innych zestawów gogli.

Da Vinci VR Wood to wykonany ze sklejki zestaw VR, który posiada 37 milimetrowe plastikowe soczewki o bardzo dużym polu widzenia. Przy zachowaniu niewygórowanej ceny za sprawą użycia sklejki i plastikowych soczewek, to wygodny i stosunkowo niedrogi zestaw do wirtualnej rzeczywistości zapewniający bardzo dobre doznania. Z kolei stworzony jako profesjonalny produkt, wykonany z pleksi model Da Vinci VR Pro oparty jest na nieco mniejszych, ale posiadających profesjonalną jakość soczewkach ze szkła optycznego. Dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanych, odlewanych na specjalne zamówienie soczewek według autorskiego projektu, które umieszczone są bardzo blisko oczu użytkownika, oferuje porównywalne pole widzenia z wersją Da Vinci VR Wood, ale z zachowaniem idealnej ostrości i braku zniekształceń w całym polu widzenia. Da Vinci VR Pro to gogle VR bez kompromisów.

Oba premierowo prezentowane podczas festiwalu Pyrkon produkty posiadają ergonomiczną budowę z zapewniającymi wygodę gumkami, regulowanymi opaskami na głowę i mocowaniem telefonu na rzepy. Zastosowano w nich też autorski przycisk pojemnościowy fizycznie dotykający ekranu telefonu (działa na podobnej zasadzie jak dotyk wyświetlacza palcem), który nie posiada wyrabiającego się mechanizmu opartego o gumki. Te mogą po jakimś czasie przerwać się, a magnes zastosowany w mechanizmie odbijającym rysik Da Vinci VR jest niezawodny i zapewnia płynność ruchu.

Tegoroczny Pyrkon odbywa się od 8 do 10 kwietnia. To jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie (podczas ubiegłorocznej edycji targi miały około 31,5 tys. zwiedzających). Konwent nakierowany był początkowo na samą fantastykę, ale z biegiem lat (szczególnie ostatnie edycje) bardzo mocno promowana jest elektroniczna rozrywka i branża IT. Stoisko Da Vinci VR o wielkości 12 metrów kwadratowych, zlokalizowane będzie w części wydzielonej dla strefy gier elektronicznych.

Źródło: Da Vinci VR

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się