Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Czy pułapki, których używał bohater filmu „Kevin sam w domu” łamią prawo?

Amerykański prawnik postanowił zweryfikować czy pułapki, których używał bohater filmu „Kevin sam w domu” łamią prawo.

Kevin sam w domu to kultowa pozycja, którą co roku oglądamy w trakcie świąt. Zastanawialiście się kiedyś czy rozwiązania po które sięgnął malec w ochronie przed złodziejami są zgodne z prawem? Z tym jakże ciekawym tematem postanowił się zmierzyć adwokat Mike Buresh, który przeanalizował przepisy dotyczące stanu Illinois. Do jakich wniosków doszedł prawnik?

Przede wszystkim zaznaczył, że prawo obowiązując w stanie Illinois jest dość liberalne. Czy jednak pomysły, które Kevin wcielił w życie, takie jak rozgrzana klamka w drzwiach frontowych czy płomień uniemożliwiający wejście od tyłu są dopuszczalne w myśl stanowionych przepisów?

Okazuje się, że tak! Pozwoliły one zapobiec włamaniu do mieszkania i stanowiły obronę przed Harrym i Marvem, którzy mieli wyraźny zamiar zastosowania względem Kevina przemocy bezpośredniej. Zachowanie chłopca może być uznane za uzasadnione.

Ciekawe czy do podobnych wniosków doszliby polscy prawnicy, odnosząc się do prawa obowiązującego w naszym kraju. Jak myślicie?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się