Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PUBG vs Fortnite Battle Royale – czy doszło do plagiatu? Jest proces!

PUBG okazało się w zeszłym roku królem Battle Royale – gatunku (czy też może trybu), który zdobył serca nieprzeliczonej rzeszy graczy. Na horyzoncie wyrosła jednak konkurencja i niepozorny, bajkowy Fortnite Battle Royale okazał się na tyle mocny, że twórcy PUBG poczuli szpilę wbitą w… łydkę.

PUBG Corp. ostrzegało już wcześniej Epic Games, że ich darmowe Battle Royale jest zbyt podobne do wielkiego hitu, w którym setka graczy staje na mapie, by tylko jeden mógł wyjść ze starcia z podniesioną bronią. Na straszeniu się nie skończyło i koreańska firma wytoczyła proces Amerykanom twierdząc, że Fortnite Battle Royale w pewnym stopniu jest plagiatem Playerunknown’s Battlegrounds.

PUBG Corp. nie chodzi jedynie o to, że Fortnite Battle Royale korzysta z tego samego schematu rozgrywki, lecz również o to, że ponoć kopiuje konkretne elementy gameplay’u, jak interfejs, podobny teren zmagań, zrzuty zaopatrzenia czy środki transportu.

Prawdę mówiąc, ciężko będzie coś ugrać Koreańczykom w tym procesie, ponieważ Epic Games jest na tyle doświadczone, że zapewne nie korzysta z elementów wykreowanych przez PUBG Corp. i opiera całą grę na własnej pracy. To jednak tylko nasze zdanie, a wyrok sądu pewnie szybko nie zapadnie.

Cała sprawa może przynieść natomiast wiele korzyści PUBG oraz Fortnite Battle Royale, które będą pojawiać się na łamach branżowych portali jeszcze częściej niż dotychczas.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%