Oszuści mogą zacząć się bać. Zobaczcie, co pojawia się w PUBG!

Oczekiwana zmiany w popularnej strzelaninie.

Natknęliście się na cheaterów w PlayerUnknown’s Battlegrounds i mieliście problem, by udowodnić oszustwo lub je zgłosić? Teraz ma się to zmienić.

Po pierwsze, obsługa techniczna PUBG informuje na Twitterze, że przycisk zgłaszania oszustów w grze już działa: Gracze, korzystajcie z funkcji raportowania w grze, aby zgłosić teamkillerów i oszustów. Nie ma już potrzeby zgłaszania teamkillerów na naszym forum, ponieważ system w grze jest teraz w pełni funkcjonalny. Dziękujemy za pomoc w budowie uczciwego środowiska gry!

Przycisk raportowania pojawia się po każdej śmierci w grze, lecz dotychczas po jego kliknięciu otrzymywaliśmy komunikat, że jest to tylko statystyczna analiza incydentów i nie doprowadzi do zawieszenia konta oszustowi. Musieliśmy zatem kierować zgłoszenia poprzez forum PlayerUnknown’s Battlegrounds, co oczywiście zajmowało więcej czasu. Teraz sytuacja się zmienia i system w grze jest gotowy do walki z ludźmi grającymi poza regułami.

Deweloperzy udostępnili funkcjonalny przycisk w związku z nowością, którą dostaniemy już jutro, 20 grudnia, kiedy to PUBG wyjdzie z wczesnego dostępu i pojawi się w pełnej wersji na komputerach PC. PlayerUnknown’s Battlegrounds otrzyma wówczas funkcję powtórek 3D oraz killcam. Będziemy mogli zobaczyć zatem delikwenta, który posłał nas do piachu oraz – za pomocą powtórek – prześledzić całą akcję na spokojnie, by wyciągnąć naukę na przyszłość i przy okazji zobaczyć, czy w okolicy nie kręcą się cheaterzy. Podczas powtórek ustawimy kamerę pod dowolnym kątem i będziemy mogli dowolnie ją przemieszczać, by obserwować akcję w dowolnym miejscu i z dowolnej perspektywy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.