PS5 z wyłącznością na gry od twórców Alan Wake, Quantum Break i Control?

W sieci pojawiły się szmery o tym, że Sony szykuje ofertę przejęcia Remedy Entertainment. Jeśli to rzeczywiście prawda, PS5 może zgarnąć na wyłączność przyszłe gry fińskiego producenta.

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Sony przejęło studio Insomniac Games, które m.in. wydało ekskluzywnie na PlayStation 4 świetnie przyjętą grę Spider-Man. Wygląda jednak na to, że Japończycy nie zaspokoili jeszcze swojego apetytu i mają ochotę na jeszcze. Według wielu źródeł serwisu PushSquare, producent konsoli „ustawia się w kolejce” do Remedy Entertainment, które dopiero co wydało multiplatformowe Control (zapraszamy na naszą recenzję gry).

Remedy znane jest przede wszystkim z takich gier na Xbox One i PC, jak Alan Wake i Quantum Break, nie wspominając o grach wieloplatformowych, takich jak Max Payne. Najnowsze Control pokazuje, że deweloper wciąż jest w formie i potrafi dostarczyć graczom nieszablonową, interesującą rozgrywkę.

Ciekawe jest to, że Remedy Entertainment dopiero co odzyskało prawa wydawnicze do marki Alan Wake, które do niedawna należały do Microsoftu. Deweloper z takim asem w rękawie jest zatem bardzo wartościowym celem dla Sony. Tyle że sam fakt przygotowywania oferty dla fińskiego studia nie jest jednoznaczny z tym, że ten przyjmie ją z otwartymi ramionami. Remedy Entertainment zachowało niezależność przez lata, dlatego jest mało prawdopodobne, aby zespół chciał wejść w układ z Sony.

– Uważamy jednak, że coś się dzieje między fińskim studiem a Sony, więc nie zdziw się, jeśli deweloper będzie działał na wyłączność dla PS5 – pisze redaktor serwisu PushSquare, którego źródła potwierdzają szykowanie oferty. Portal zaznacza, że prezes Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida, niedawno odwiedził studio Remedy Entertainment, podczas objazdu najważniejszych deweloperów first party, takich jak Naughty Dog.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: