PS4 nie jest już najlepiej sprzedającą się konsolą w Wielkiej Brytanii

Sony PlayStation 4 nie jest już najbardziej rozchwytywaną konsolą na Wyspach. Zgodnie z ostatnimi danymi, zdetronizowała ją Nintendo Switch.

PlayStation 4 miała swoją premierę pod koniec 2013. Od tego czasu konsola od Sony zdominowała rynek brytyjski, pozostając najlepiej sprzedającym się tego rodzaju sprzętem w UK. I tak było przez pięć lat. Aż do roku bieżącego. Wszystko wskazuje na to, że właśnie nadchodzi kres panowania PS4 w Wielkiej Brytanii.

Przełączyli się na Switcha

Serwis GamesIndustry informuje, że konsolą, która aktualnie ma w UK największe wzięcie, jest Nintendo Switch. Sprzedaż sprzętu od Nintendo wzrosła o 30% tuż po premierze gier Pokémon Sword and Pokémon Shield, które okazały się najszybciej rozchwytywanymi tytułami na tę platformę w historii.

Zgodnie z prognozami serwisu Pushsquare, jeśli sprzedaż PlayStation 4 nie wzrośnie w okresie świątecznym, to wszystko wskazuje na to, że Switch zdetronizuje dotychczasowego króla i stanie się najchętniej kupowaną konsolą za rok 2019.

Nie ma w tym nic dziwnego – pięć lat panowania to w sumie całkiem długi okres, a każda konsola musi w końcu iść w odstawkę, ustępując miejsca lepszemu sprzętowi. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, już za rok zadebiutuje PlayStation 5, która może powtórzyć sukces poprzedniczki (jeśli np. pomysł z kartridżami wypali). O dalszych – niepotwierdzonych – doniesieniach dotyczących chociażby ceny PS5 możecie przeczytać tutaj.