PS Plus i Nintendo Switch Online przejdą wkrótce ważne zmiany

PS Plus i Nintendo Switch Online
Newsy PS4 PS5 Switch

Nintendo i PlayStation zgodziły się na wprowadzenie zmian w swoich usługach. PS Plus i NSO będą wkrótce funkcjonować odrobinę inaczej.

Jeśli chodzi o Nintendo Switch Online, Big N zdecydowało, że nie będzie już sprzedawać subskrypcji domyślnie w automatycznie odnawianej formie – informuje GamesIndustry.biz. Jeśli gracz zechce włączyć cykliczne opłaty, będzie musiał je ustawić w opcjach subskrypcji po zalogowaniu się. Może to zapobiec zakupom, w wyniku których nieuważni użytkownicy nieświadomie decydowaliby się na comiesięczne płatności.

PS Plus doczeka się nieco innych zmian, które mają jednak służyć podobnym celom. PlayStation będzie wysyłać stałym, ale nieaktywnym użytkownikom usługi, powiadomienia o możliwości anulowaniu subskrypcji. Jeśli subskrypcja nie zostanie anulowana, a użytkownik pozostanie nieaktywny, Sony zaprzestanie pobierania opłat z konta takiego gracza.

Wprowadzenie powyższych zmian to skutek śledztwa brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków. Na razie nie mamy pewności czy podobne modyfikacje wejdą w życie również w Polsce, ale jest to możliwe. Na razie załóżmy jednak, że zmiany dotyczą tylko Wielkiej Brytanii. Kiedy dokładnie usługi się zmienią? Tego jeszcze nie wiemy.

Przypominam, że PlayStation Plus przejdzie w czerwcu metamorfozę. Usługa połączy się z PlayStation Now i zaoferuje trzy różne progi subskrypcji. Droższe warianty oferty zawrą w sobie chociażby bibliotekę kilkuset gier z PS4 i PS5. W planach jest także udostępnienie sporego katalogu produkcji z PS1, PS2 i PSP w ramach najdroższego progu – PS Plus Deluxe..

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie