Zapowiedziano kolejny polski symulator Papieża. „Poważne podejście do tematu „

Zapowiedziano kolejny polski symulator Papieża. „Poważne podejście do tematu „
Filmiki z gier Newsy PC

Kilka dni temu pisaliśmy o zapowiedzi The Pope: Power & Sin, symulatorze Papieża pełnym zgnilizny, zdrady i wielkich pieniędzy. Tytuł widocznie jest nastawiony na kontrowersje. O dziwo, teraz inna polska firma przedstawia swój symulator Papieża – Pope Simulator ma iść całkowicie inną ścieżką.

Symulator Papieża to sprawa dosyć nietypowa, a jeszcze bardziej nietypowym jest, że mamy dwie różne zapowiedzi gier podejmujących ten temat na przestrzeni kilku dni. Do tego za obie gry biorą się Polacy, choć skupieni pod innym szyldem.

Wspomnieliśmy, że The Pope: Power & Sin stawia na kontrowersje. To gra od warszawskiego studia Forestlight Games, która zostanie wydana przez rodzimą spółkę PlayWay. Mamy w niej palenie kobiet na stosie, zdrady i inne niecne czyny. Takich rzeczy w historii Kościoła nie brakowało, a Power & Sin postara się je odpowiednio uwypuklić. Więcej o tym tytule, wraz ze screenami i trailerem, dowiecie się tutaj. Kto jednak wolałby zostać Papieżem w bardziej stonowanej grze, powinien zainteresować się zapowiedzianym właśnie…

Pope Simulator od Ultimate Games S.A.

Jak zaznacza Ultimate Games, Pope Simulator pozwoli na wcielenie się w papieża i ma wyróżniać się realizmem oraz dużym przywiązaniem do polityczno-strategicznych elementów. Prace nad nowym symulatorem znajdują się obecnie jeszcze na bardzo wczesnym etapie.

Pope Simulator umożliwi graczom stanięcie na czele największej instytucji religijnej na świecie, czyli Kościoła katolickiego. Nowy tytuł w portfolio wydawniczym Ultimate Games S.A. ma być realistyczną grą o polityczno-strategicznym charakterze.

– Prace nad grą są na mocno wstępnym etapie, a pierwszy trailer ma charakter raczej poglądowy. Z pewnością jednak Pope Simulator to unikalny projekt prezentujący poważne podejście do tematu oraz mający dać graczom sporo swobody i duże możliwości wprowadzania w wirtualnym świecie własnej wizji papieskiej działalności – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Jak wynika ze wstępnych informacji przedstawionych przez Ultimate Games S.A., w grze można będzie zmierzyć się z szeroko pojętymi problemami współczesnego świata. Rozgrywka ma obejmować m.in. duże możliwości wpływu na losy świata, prowadzenie działalności ewangelizacyjnej czy pielgrzymowanie.

– Papież nie ma za sobą siły militarnej czy gospodarczej, ale dysponuje innymi możliwościami wpływu na świat, co było widoczne chociażby w latach 80. XX wieku, gdy upadał system komunistyczny w Polsce. Nasza koncepcja zakłada umożliwienie korzystania m.in. właśnie z tzw. soft power, a co za tym idzie – wpływanie na losy świata i ingerowanie w politykę międzynarodową. Wszystko to oczywiście zgodnie z przyjętą przez gracza wizją – tłumaczy Mateusz Zawadzki.

Ultimate Games S.A. na razie nie wskazało przewidywanej daty premiery oraz tego, czy gra może trafić tylko na PC czy także na inne platformy.

Pope Simulator – główne cechy:

  • wpływanie na losy świata;
  • korzystanie z soft power;
  • pielgrzymowanie po świecie;
  • pomaganie i wspieranie ludzkości;
  • zarządzanie strategiczne wpływami Watykanu;
  • walka o pokój na świecie;
  • działalność ewangelizacyjna.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie