Planszowy Fallout już dostępny

Macie ochotę na dobrą grę bez prądu?

Porywająca, postnuklearna marka Fallout już trafiła na stoły fanów w postaci zupełnie nowej, planszowej przygody autorstwa Fantasy Flight Games! Ta modułowa planszówka odtworzy najbardziej pamiętne konflikty frakcyjne z gier Fallout 3 i Fallout 4, jednocześnie pozwalając wyruszyć na pustkowie w towarzystwie nawet trojga przyjaciół. Nie jest to pierwsze zetknięcie znanej firmy tworzącej gry bez prądu z bogatym portfolio Bethesdy – Fantasy Flight Games ma na swoim koncie dwie planszowe wersje hitu id Software, DOOM-a (jedna z tych gier miała premierę w grudniu zeszłego roku). Nowy projekt jest jednak ich debiutem w napromieniowanym świecie Fallouta – grą, w której fani z pewnością odnajdą wszystko to, za co pokochali pierwowzór.

Na początku rozgrywki każdy gracz wybierze postać. Oprócz dobrze znanych mieszkańca krypty i mieszkańca pustkowi wcielić się możesz w ghula, supermutanta czy wyrzutka Bractwa. Wybór postaci wpływa na początkowe parametry, zdolności i wyposażenie gracza – większość cech postaci rozwijana jest jednak w trakcie rozgrywki. Każdy gracz z pewnością rozpozna system zdolności S.P.E.C.J.A.Ł. leżący u podstaw umiejętności samotnego wędrowcy i jedynego ocalałego, choć oczywiście został odpowiednio zmodyfikowany na potrzeby rozgrywki planszowej.

Planszowa wersji gry Fallout jest już dostępna i można ją zakupić w Bethesda Store. Odwiedź stronę FantasyFlightGames.com, by dowiedzieć się więcej i być na bieżąco ze światem gier planszowych!

Źródło:

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.