Persona 5 i Yakuza 0 na Nintendo Switch?

Producent odpowiada.

Nintendo nadal trzyma w szufladzie listę gier, które ukażą się na nowej konsoli w momencie premiery. Gracze więc pytają różnych producentów o to, czy ich gry wylądują na wymienionym urządzeniu.

SEGA została zapytana o Persona 5 oraz Yakuzę o. John Hardin pełniący funkcję PR managera w SEGA of America odpowiedział krótko i treściwie. Persona 5 będzie na PS3 oraz PS4 natomiast Yakuza 0 tylko na PS4.

Jak zatem będzie wyglądać ostateczny line-up gier na Nintendo Switch? Zdaje się, że jeszcze będziemy musieli trochę poczekać.

Yakuza 0 na PC?

W sieci pojawiły się niedawno spekulacje dotyczące tego, że Yakuza 0 miałaby się ukazać nie tylko na PlayStation 4, ale również na PC. Dzisiaj twórcy gry postanowili wypowiedzieć się w tej sprawie.

Nie ma w produkcji wersji na PC – prosto i na temat odpowiada SEGA. Informacja ta pochodzi z serwisu NeoGAF.

Cóż, raczej było to mało prawdopodobne, że gra ukaże się również PC. W końcu trudno o to, aby w ogóle seria Yakuza została wydana poza Japonią, a co dopiero to, że twórcy zdecydują się również na edycję na komputery.

Yakuza 0 z datą premiery

SEGA podała, że oficjalna premiera Yakuza 0 w Europie będzie miała miejsce 24 stycznia 2017 roku. W Japonii gracze mają do niej dostęp od marca tego roku, ale stało się już normą to, że gry z tej serii później lądują na Starym Kontynencie. Niektóre nawet wcale, więc w przypadku Yakuza 0 mówimy o sporym szczęściu.

Jaką przygodę zaoferuje gra? Yakuza 0 przedstawia wydarzenia mające miejsce jeszcze przed pierwszą odsłoną popularnej w Japonii serii. To dlatego nadano jej podtytuł 0. Gracze przyjrzą się losom dwóch bohaterów: Kazumy Kiryu i Goro Maijmy, którzy w roku 1988 wmieszani są w gangsterskie porachunki.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.