PC, PS4, XOne czy Switch? Wiemy, która platforma ma najlepsze gry

PC, PS4, XOne czy Switch? Wiemy, która platforma ma najlepsze gry
Newsy PC PS4 Switch XOne

Zestawienie, które nie pozostawia złudzeń.

Serwis Metacritic podsumował rok 2017 pod względem ocen produkcji, które ukazały się na czterech platformach: PC, PS4, XOne oraz Switch. Okazuje się, że najwyższą średnią ocen mają produkcje na PC, bowiem 73 punkty na 100. Również na PC znajduje się najwięcej gier na wyłączność, które zostały ocenione powyżej 75 punktów na 100. Co ciekawe, trzy pozostałe platformy jak PS4, XOne i Switch nawet sumując, nie mają tylu dobrych gier. To oznacza, że na PC znajdziemy najwięcej udanych produkcji na wyłączność i w ogóle takich, z najwyższymi ocenami.

Premiery gier w styczniu. Polski krwawy shooter, polowanie na potwory, naziści i coś dla fanów bijatyk

Drugie miejsce w rankingu jeśli chodzi o średnią ocen zajmują razem Nintendo Switch oraz Xbox One, a ostatnie miejsce PlayStation 4. Jednak różnice nie są zbyt wysokie. Ponadto trzeba zwrócić uwagę, że w porównaniu na przykład PS4 kontra XOne, konsola Sony miała wyraźnie więcej gier poddanych ocenie (456 kontra 301), stąd średnia wzięta ogólnie z większej liczby produkcji. Dodatkowo XOne wypad blado jeśli chodzi o gry na wyłączność oceniane powyżej 75 punktów na 100. Konsola Microsoftu miała w zeszłym roku tylko jedną taką grę, Nintendo Switch 13, a PlayStation 4 aż 20. Przypomnijmy, że PC w tej samej kategorii ma aż 40 gier na wyłączność ocenianych na więcej niż 75 punktów na 100.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie