Oto nowy Razer Blade Pro z GeForce GTX 1080 na pokładzie

Przy okazji to pierwszy laptop z certyfikatem THX.

Razer ogłasza dziś zbliżającą się premierę rynkową nowego laptopa Razer Blade Pro. Jest to pierwszy komputer przenośny z certyfikatem THX Mobile, przyznawanym smartfonom, tabletom i laptopom na rynku. Certyfikacją THX objęty został takobraz, jak i dźwięk generowany przez laptopowego flagowca Razer.

THX zadbało o kalibrację ekranu laptopa i poddało szczegółowym testom jego rozdzielczość, wierność odwzorowania barw oraz jakość odtwarzanego wideo. Dzięki temu procesowi, Razer Blade Pro zapewni bardzo dobre wrażenia wizualne tak przy grze FPS, jak i przy wypełnionym po brzegi efektami specjalnymi filmie.

Z podobną drobiazgowością potraktowano port audio nowego laptopa, sprawiając by jego napięcie wyjściowe, charakterystyka częstotliwościowa, poziom zniekształceń, stosunek sygnału do szumu i przesłuch mieściły się w rygorystycznych normach gwarantujących jakość THX.

Razer Blade Pro

Nowy Razer Blade Pro ma na pokładzie przetaktowany procesor Intel Core i7 z poczwórnym rdzeniem, który dostarczy wymaganej mocy hardkorowym graczom, entuzjastom VR, deweloperom gier i kreatywnym profesjonalistom. Oprogramowanie zarządzające sprzętem, Razer Synapse, pozwala użytkownikowi zadecydować, kiedy procesor ma działać w trybie przetaktowania. Laptop korzysta również z szybszych układów pamięci 32 GB DDR4. Jego poprzednik używał pamięci pracujących w trybie 2133MHz, w nowych układach wartość ta wyniesie 2667MHz.

Wydajność graficzną w grach tradycyjnych i VR zapewnia obecna na pokładzie Razer Blade Pro karta NVIDIA GeForce GTX 1080. Jest to najcieńszy laptop na świecie wyposażony w kartę tego typu. Pozwala ona użytkownikom na grę w najwyższych ustawieniach przy rozdzielczości 4K.

Razer Blade Pro

Certyfikowany przez THX Razer Blade Pro ma na pokładzie 17,3-calowy ekran 4K IGZO z technologią NVIDIA G-SYNC, zapewniającą płynność wyświetlanej animacji i materiału wideo. Wyświetlacz jest w 100% zgodny ze standardem Adobe RGB, z którego ucieszą się nie tylko gracze ale i osoby pracujące z grafiką. Warto również wspomnieć o przestrzeni dyskowej SSD nawet do 2TB, wbudowanym czytniku kart SD, zaawansowanym interfejsie USB 3.0 udostępnionym w trzech portach, oraz złączu Thunderbolt 3.

Urządzenie wyposażono w unikalną mechaniczną klawiaturę o ultra-niskim profilu, z fizycznymi punktami aktywacji i resetu przełączników. Naciśnięcie rejestrowane jest z siłą 65 gramów, co daje wrażenie korzystania z pełnowymiarowej klawiatury mechanicznej. Tak klawiatura jak i trackpad zostały podświetlone indywidualnie w technologii Razer Chroma. To trzykolorowe podświetlenie LED oferuje praktycznie nieskończone możliwości dostosowania wyglądu urządzenia i synchronizacji efektów świetlnych z wydarzeniami w grze.

Razer Blade Pro

Podczas gdy inne laptopy o podobnych parametrach rażą swoją grubością i wagą, niepozwalającymi na wygodny transport, nowy Razer Blade został wyposażony w aluminiową obudowę CNC nie przekraczającą 2,25 cm grubości. W ważące mniej niż 3,5 kilogramów urządzenie wbudowano równie kompaktowy zasilacz o mocy 250W.

Nowy Razer Blade Pro wkrótce trafi na rynek USA oraz w wybranych krajach Europy, za pośrednictwem Razerzone.com i wybranych stacjonarnych punktów sprzedaży.

Cena premierowa: €4,499.99

Dostępność:

USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy i Francja

Źródło: Razer

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.